Rezerwacja wizyty

Nowe plac zabaw na święto przedszkolaka

Trzy place zabaw dla różnych grup wiekowych oraz doświadczalny ogródek, a do tego jeszcze trawiaste boisko rekreacyjne – 20 września, w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, uroczyście przekazaliśmy maluchom z Miejskiego Przedszkola nr 17 nowy kompleks rekreacyjny.

Cała inwestycja przy ul. Kossobudzkiego zaczęła się w październiku 2020 roku od wykonania nowego budynku placówki. Powstawał on obok starej, funkcjonującej tu od lat siedziby. Budowa ta zakończyła się w sierpniu 2022 roku i dzieci zaczęły kolejny rok szkolny w nowej, bardzo nowoczesnej placówce.

Przystąpiliśmy wtedy do rozbiórki starej siedziby i na jej miejscu zbudowaliśmy kompleks trzech placów zabaw, dla różnych grup wiekowych, wszystkie z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową (razem zajmują one powierzchnię 700 mkw). Obok nich znalazło się miejsce na ogródek doświadczalny, w którym kadra przedszkola wraz z dziećmi oraz ich rodzicami sadzi i pielęgnuje kwiaty różnych odmian, a także warzywa.

Prace budowlane zakończyły się w połowie maja i od tego momentu maluchy mogły już z placów korzystać. Do kompletu brakowało jedynie boiska (o powierzchni 450 mkw), które musiało się pokryć się trawą. Podobnie było z ogródkiem: żeby można było się nim pochwalić, trzeba było poczekać, aż rośliny urosną. W Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka wszystko było gotowe.

Dyrektor MP 17 Anna Kacprzak – Bablikow, prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca ds. polityki społecznej Roman Siemiątkowski w trakcie symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z przedszkolakami z „Siedemnastki”

Koszt wykonania budynku MP 17 sięgnął 8,65 mln zł, realizacja terenu rekreacyjnego zaś – 750 tys. zł. Wszystko razem pochłonęło 9,4 mln zł. Koszty te pokryliśmy z dotacji z budżetu państwa.

Dzień przedszkolaka to bardzo ważne dla Was święto. Mam nadzieję z taką samą radością zaczęliście swoją przygodę z edukacją w swojej nowej placówce, z jaką śpiewaliście na otwarciu nowych placów zabaw – komentował prezydent prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przedstawienie, przygotowane przez przedszkolaków na środowej uroczystości.

I przypomniał przy tej okazji, że przed kilkoma tygodniami zakończyliśmy rozbudowę placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 11 oraz nr 15.

hw