Rezerwacja wizyty

Startuje akcja Rowerowa Stolica Polski 2024

Od 1 czerwca kręcimy kilometry dla Płocka. Piąty raz Płocczanie będą rywalizować o miano Rowerowej Stolicy Polski. W roku ubiegłym zaoszczędziliśmy 7 890 kg CO2 – to oczywiście tylko zmierzona wartość pośród próby 205 rowerzystów, którzy brali aktywny udział w ubiegłorocznej zabawie. Wartość tej oszczędności to 3,2 miliona złotych*.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. To miliony przejechanych kilometrów i dziesiątki tysięcy uczestników. Przed nami kolejna szansa na zdobycie pucharu. Z edycji na edycję mieszkanki i mieszkańcy Płocka coraz chętniej przesiadają się na rowery w celach komunikacyjnych, rekreacyjnych i turystycznych.

– Płock z każdym rokiem staje się coraz bardziej przyjazny komunikacyjnie. Przebudowujemy ulice, tak aby były coraz bezpieczniejsze, a tam gdzie to możliwe budujemy nowe drogi rowerowe. Mamy zbudowaną w pełni drogę R2 czyli ulicę Łukasiewicza. Na R1 – naszej magistrali rowerowej w alejach, widać wielu uśmiechniętych rowerzystów. Co ważne nie tylko mężczyźni, ale też kobiety chętnie uczestniczą w miejskim ruchu rowerowym. Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji i rejestracji swoich przejazdów w aplikacji „Aktywne miasta” – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W ubiegłym roku w zabawie wzięły udział 62 miasta prezydenckie. Płocczanie przejechali ponad 52 tys. km. Liderka wśród kobiet wykręciła 2 614,47 km rowerem. A w klasyfikacji mężczyzn najlepszy zawodnik zarejestrował 3 132,47 km.

W ramach nagród dla 3 mężczyzn i 3 kobiet, którzy przejadą najwięcej kilometrów, Urząd Miasta Płocka przekaże w formie Voucheru/Karty Podarunkowej, o wartości odpowiednio za I miejsce 800 zł, II miejsce 600 zł, III miejsce 500 zł.

W tym roku Gmina Miasto Płock zdecydowała się rozszerzyć formułę poprzez wyodrębnienie dodatkowej kategorii „Uczniowie płockich szkół”, gdzie zostaną przyznane po 3 nagrody w klasyfikacji dziewcząt i chłopców.

Jak zapisać się do zabawy i kręcić kilometry dla Płocka:
– na telefonie znajdź i pobierz aplikację “Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore)
– dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz “Rywalizacje”
– w zakładce “Publiczne” wybierz „RSP – dla Miast”
– wybierz „Płock”
– wybierz rodzaj/grupę:
1. „Uczniowie płockich szkół” – jeżeli chcesz rywalizować w grupie szkół średnich i podstawowych. Regulamin znajduje się tu.
2. „Ogólny” lub grupę, z którą się identyfikujesz lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji.

Przed nami 30 aktywnych dni na rowerach. Nawet jeśli aktualnie przebywasz w innym miejscu Polski to swoje aktywności możesz rejestrować dla Płocka. Miasto planuje przeprowadzić akcje aktywizacyjne, w których będą do zdobycia ciekawe nagrody, o szczegółach będziemy informować w mediach społecznościowych. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wyposażeniu się w odblaski. Podsumowanie akcji na początku lipca. Udanej zabawy!

* zaoszczędzić 150 g CO2 na kilometr (za: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/rower-emisje-co2-badania-12301.html ). Wartość 1 tony CO2 = 91,91 EUR/ Kurs 1 EUR= 4,43 PLN

opr. PN, EJ

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»