Poprzednia wersja strony Plock.eu

PGS zaprasza: „Sztandar wolności”

W ramach obchodów setnej rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami Płocka Galeria Sztuki zaprasza 25 września na prezentację filmu „Sztandar wolności” z 1935 r. w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego.

Cyfrowo zrekonstruowany dokument przedstawia walkę o niepodległość Polski w latach 1905–1920. Głównym bohaterem jest Józef Piłsudski, a film, zrealizowany w 1935 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią Marszałka, jest podsumowaniem jego dokonań. Projekcji towarzyszyć będzie komentarz filmografa Michała Pieńkowskiego, który przybliży życie codzienne Polaków w Dwudziestoleciu Międzywojennym w kontekście prezentowanego dokumentu. Projekt zorganizowany został we współpracy z Filmoteką Narodową.

Michał Pieńkowski w Filmotece Narodowej opracowuje i dokumentuje przedwojenny zbiór filmowy, a także bierze udział w rekonstrukcji cyfrowej przedwojennych filmów fabularnych. Naukowo zajmuje się historią polskiej fonografii. Prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania poświęcone przedwojennemu kinu polskiemu.

Prezentacja „Sztandaru wolności” odbędzie się w piątek o godz. 17.30. Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników jest ograniczona do 10 (obowiązuje kolejność zapisów, nr tel.: 24 366 43 23). PGS prosi też o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»