Poprzednia wersja strony Plock.eu

Wkręć się w cykl rajdów rowerowych

Wkręć się
Płock na rowery! – pod takim hasłem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Turystyki Kolarskiej „BeneqTeam” zabiorą płocczan na trzy rajdy rowerowe. Pierwszy, przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, w sobotę 28 lipca.

Kolejne: 26 sierpnia po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym oraz 22 września po Płocku.

Lipcowy rajd rozpocznie się zbiórką na stadionie Stoczniowca na Radziwiu o godz. 9:00.
Uczestnicy przejadą m.in. przez Soczewkę, Sendeń, Łąck czy Ciechomice, zatrzymując się w wielu ciekawych miejscach. W Łącku, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Łąck, rowerzyści będą mogli zwiedzić wyłuszczarnię nasion, która działała od 1921 roku do 2000 roku. Tu wyłuszczało się nasiona z szyszek drzew iglastych, dając początek nowym lasom w całej Polsce. Także w Łącku uczestnicy rajdu zajrzą do kapliczki pałacowej pw. śś. Piotra i Pawła, wybudowanej w roku 1873. O pozostałych atrakcjach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rowerzyści przekonają się trasie rajdu, liczącej ok. 36 km.

Kolejne rajdy będą już krótsze, ale równie interesujące. Zaplanowany na 25 sierpnia wypad do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego przewiduje pokonanie malowniczej trasy „Mazowieckiej Szwajcarii” o długości 27 km. Wieńczący projekt „Płock na Rowery” rajd po naszym mieście, rozpocznie się w Parku Północnym na Podolszycach. Piętnastokilometrowy przejazd Płocką Magistralą Rowerową odbędzie się dokładnie w Światowy Dzień bez Samochodu, czyli 22 września.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dostarczyć kartę udziału w rajdzie do siedziby Organizatora osobiście, drogą pocztową na adres: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stary Rynek 8, 09-400 Płock lub elektroniczną: biuro@turystykaplock.eu na 3 dni przed każdym rajdem.

Karta udziału w rajdzie dostępna na stronie www.turystykaplock.eu w aktualnościach dotyczących projektu „Płock na rowery!”. Opłata startowa za udział w jednym rajdzie wynosi: 10 zł.

Projekt „Płock na rowery!” został dofinansowany ze środków miasta Płock.

Zachęcamy do udziału w rajdach.