Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Nominacje dla reprezentantów na Igrzyska Szkolne w Coventry

Prezydent Płocka wręczył nominacje zawodnikom i trenerom, którzy będą reprezentować Płock na 54. Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Coventry w Wielkiej Brytanii. Zawody odbędą się w dniach 11-16 sierpnia.

W tym roku w Coventry płocczanie rywalizować będą w pływaniu (4 chłopców i 2 dziewczynki) i lekkiej atletyce (5 dziewczynek), w następujących dyscyplinach biegi na 100m, 400m, 800m, skok w dal, pchnięcie kulą.

– Życzę Wam powodzenia w realizacji swoich pasji. I poprawienia swoich rekordów. Pamiętam, jak  dwukrotnie w ostatnim czasie wręczałem nominację na Igrzyska Szkolne dla waszej nieco starszej koleżanki – Zuzanny Maślanej. Zdobyła medal dla Płocka w swojej koronnej dyscyplinie w 2019 r w Ufie, a dosłownie kilka dni temu wywalczyła medal Mistrzostw Świata Juniorów w Kolumbii w pchnięciu kulą. Życzę wam podobnych sukcesów – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas uroczystego wręczania nominacji płockim sportowcom.

Płock będzie uczestniczyć w igrzyskach już po raz dwudziesty szósty. Swój debiut na igrzyskach mieliśmy w roku 1993 na zaproszenie miasta partnerskiego Darmstadt. W dotychczasowej rywalizacji na igrzyskach płocczanie zdobyli  66 medali, w tym 22 złote, 20 srebrnych oraz 24 brązowe.

Coventry jest ok. 300-tysięcznym miastem położonym w centralnej części Anglii, 160 km od przedmieść Londynu, w pobliżu dużego międzynarodowego lotniska Birmingham. Igrzyska odbywają się w Coventry po raz drugi – wcześniej odbyły się w lipcu 2005 roku.

Reprezentanci Płocka zdobyli wtedy: 4 medale w pływaniu (złoto dziewcząt na 200m stylem zmiennym, srebro chłopców na 100m stylem dowolnym, brąz chłopców na 50m stylem dowolnym, brąz dziewcząt na 50m stylem motylkowym) oraz medal brązowy w piłce nożnej chłopców.

Ostatnie Międzynarodowe Igrzyska szkolne odbyły się w Rosji w mieście Ufa w 2019 roku. Z powodu pandemii odwołane zostały igrzyska z Kecskemet na Węgrzech, a igrzyska w Daegu w Korei zostały przesunięte na 2023 rok.

Reprezentacja Płocka na 54. Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Coventry

Lekkoatletyka

 1. Piotr Mieszkowski – trener
 2. Patrycja Zając
 3. Karolina Przemyłska
 4. Amelia Parzęcka
 5. Amelia Baranowska
 6. Julia Górnikiewicz

Pływanie

 1. Honorata Hirschfeld – trener
 2. Zofia Szawioła
 3. Laura Moryc
 4. Wiktor Górecki
 5. Dawid Kalinowski
 6. Stanisław Adamczak
 7. Adam Stępniak

K. Kozłowski

Poprzednia aktualność
«