Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Bieg Obrońców Płocka 1920 r. już w sobotę 20 sierpnia

Zapraszamy do udziału, do kibicowania w „VII Międzynarodowy Bieg Obrońców Płocka 1920 r.” a także wsparcia dla mieszkańców Żytomierza. Impreza sportowa odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w godz. 19-22.30 na płockiej starówce. W Biegu na dystansie 10 km organizatorzy przewidują udział około 300 osób.

Bieg Obrońców Płocka 1920 r to dwa okrążenia po 5 km każde na trasie: Tumska (odcinek drogi wewnętrznej od kina „Przedwiośnie” do skrzyżowania z ulicą Kościuszki) – Plac Narutowicza – Grodzka – Jerozolimska – Staromiejska – Bielska – Zduńska – Okrzei – Kazimierza Wielkiego – alejki spacerowe wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego – ścieżki spacerowe na skarpie – Chojnackiego – Mostowa – Tumska. Podczas Biegu wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu na trasie imprezy.

Zapisy do VII Międzynarodowego Bieg Obrońców Płocka 1920 r.: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6455

4 września w Żytomierzu odbędzie się Międzynarodowy Bieg Wsparcia Dzieci w Ukrainie pn. „Powrót do szkoły”. Celem biegu jest pomoc w organizacji prawidłowego procesu edukacyjnego dla uczniów ukraińskich szkół w czasie trwania wojny. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup  mebli i sprzętu do przeprowadzenia prac remontowych w placówkach oświatowych, w tym renowację pomieszczeń przeznaczonych do nauki, w których tymczasowo będą odbywały się zajęcia dla uczniów Liceum nr 25 w Żytomierzu. Budynek został zniszczony 4 marca 2022 roku podczas ostrzału dokonanego przez rosyjskich okupantów.

Do udziału w biegu zostały zaproszone miasta partnerskie Żytomierza, w tym Płock. W Płocku okażemy wsparcie dla Żytomierza podczas Biegu Obrońców Płocka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę – 20 sierpnia. Na koszulkach uczestników biegu pojawi się napis „No more war!”

Zachęcamy uczestników, widzów i mieszkańców do wsparcia odbudowy Liceum nr 25. Wpłat można dokonywać na następujące konto:

Company name: Charitable Organization „Zhytomyr Community Foundation”(„БО ФОНД ГРОМАДИ ЖИТОМИРА”)

IBAN Code: UA553052990000026003026414249 EUR

Bank SWIFT Code: PBANUA2X

Nazwa banku: JSC CB „PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV 01001 UKRAINE

K. Kozłowski