Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Na skrzydłach marzeń w Chotomku

Zapraszamy do biblioteki Chotomek na spotkanie „Poczytaj mi mamo”. Wydarzenie odbędzie się 27 września o 16 w Bajecznym Ogrodzie 1001 Bajki w Bibliotece dla dzieci im. Wandy Chotomskiej przy ul. Sienkiewicza 2. Podczas spotkania organizatorzy zaprezentują i sprezentują dzieciom nowe wydawnictwo Książnicy Płockiej pt. „Na skrzydłach marzeń” zawierające wybrane wiersze dla dzieci autorstwa laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej. Wiersze są w wersji polskiej i ukraińskiej.

W programie gry i zabawy dla dzieci, wspólne czytanie wierszy dla dzieci, rozmowy przy kawie. Obdarujemy najmłodszych książeczką  z wierszami w wersji polskiej i ukraińskiej zatytułowaną „Na skrzydłach marzeń”. To wybrane wiersze laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej organizowanego przez Książnicę Płocką. Przekładu na język ukraiński dokonała prof. Lubow Żwanko z Państwowego Uniwersytetu Biotechnologicznego w Charkowie. Ilustracje powstały na podstawie prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego podczas warsztatów pod kierunkiem Katarzyny Adamczyk, Doroty Szarmach-Jończyk i Renaty Znyk.

Spotkanie „Poczytaj mi mamo” i wydawnictwo „Na skrzydłach marzeń” jest realizowane w ramach projektu Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, w partnerstwie z Młodzieżowym Domem Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku „Wszyscy razem damy radę” w ramach programu „Relacje od nowa” dofinansowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Na spotkanie „Poczytaj mi mamo” zapraszamy wszystkich, a szczególnie polskie i ukraińskie mamy z dziećmi.

K. Kozłowski, źródło: Książnica Płocka