Rezerwacja wizyty

Lodówka społeczna czeka na jedzenie

Masz nadmiar – podziel się, jesteś głodny – poczęstuj się. To hasło, które zachęca do korzystania z kolejnej w Płocku lodówki społecznej.

Stanęła przy ul. Na Skarpie, obok sklepu Top Market PSS Zgoda. Inicjatorem była Rada Mieszkańców Osiedla Skarpa, na czele z przewodniczącą Małgorzatą Ogrodnik.

– Dziękuję Cezaremu Dusio, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za dostarczenie nam urządzenia, a spółdzielni PSS Zgoda za użyczenie miejsca – mówi Małgorzata Ogrodnik. – Z lodówki mogą korzystać wszyscy potrzebujący. Zachęcam do dzielenia się żywnością, której często mamy w nadmiarze. Możemy zrobić coś dobrego, zamiast marnować jedzenie.

Od prawej: Cezary Dusio z MOPS, radna miejska i osiedlowa Małgorzata Ogrodnik oraz przedstawicielki Rady Mieszkańców Osiedla Skarpa, skąd wyszła inicjatywa ustawienia lodówki społecznej

Podobna lodówka działa już przy Kościele Starokatolickim Mariawitów. – Cieszę się, że mieszkańcy Płocka chętnie pomagają potrzebującym i podejmują takie cenne inicjatywy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

mp

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»