Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Anna Dymna czyta wiersze płockich poetów

W piątek 31 marca z okazji 55. rocznicy powstania Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru, zapraszamy do Mediateki Książnicy Płockiej na  spotkanie z Anną Dymną, a także płockimi aktorami – Sylwią Krawiec i Markiem Mokrowieckim. Wzorem Krakowskich Salonów Poezji aktorzy będą czytać wybrane wiersze płockich poetów w Salonie Poezji Płocczan.

Podczas uroczystości Annie Dymnej wręczona zostanie Złota Maska. Udział publiczności tylko z bezpłatną wejściówką (wejście na salę od 17.45), początek wydarzenia o godz. 18.00 (Miejsce: Mediateka Książnicy Płockiej, ul. Kościuszki 3b).

Anna Dymna zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Niezapomniana Wilczurówna, Barbara Radziwiłłówna, Ania z „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” Od początku kariery związana jest ze Starym Teatrem w Krakowie. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, a od 2002 r. – inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji.

Anna Dymna zaangażowała się w działalność charytatywną. Założyła Fundację „Mimo wszystko”, która zajmuje się osobami z niepełnosprawnościami.

op. K. Kozłowski