Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Audioriver dba o swoją publiczność

W tym roku Audioriver otwiera nową strefę edukacyjną, Audiohome: #JesteśwDomu. Zdrowie psychiczne, seksualność, tożsamość płciowa, środki psychoaktywne – te
i inne tematy będzie można poruszyć ze specjalistami i specjalistkami z Fundacji Edukacji Społecznej After Party oraz gośćmi i gościniami Queeroteki.

Organizatorzy Audioriver, chcąc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swojej publiczności, zaprojektowali przestrzeń, gdzie będzie można pójść z każdym problemem. Strefa podzielona zostanie na trzy strefy: punkt edukacyjny After Party FES, Queerotekę oraz Info Point Audioriver.

Depresja, ataki paniki, tożsamość psychoseksualna – z różnymi problemami i dylematami zmagamy się na co dzień. O wielu wciąż ciężko jest rozmawiać. Festiwal może nie wydawać się pierwszym wyborem, jednak może stać się świetną okazją do rozmowy (nieodpłatnej!) z psychologami/psycholożkami i seksuologami/seksuolożkami, którzy wskażą drogę dalszego wsparcia. Uczestniczki/uczestnicy festiwalu uzyskają pomoc w nagłych wypadkach, będą mogli zgłaszać niepokojące ich sytuacje lub po prostu przyjść, pogadać. W strefie odbywać się będzie także edukacja z zakresu ryzyk wynikających z używania substancji psychoaktywnych.

W żywej Queerotece, zorganizowanej przez Queer.pl, będzie można natomiast porozmawiać z osobami o różnych tożsamościach queerowych. To okazja do zadania im pytań dotyczących zarówno doświadczenia bycia osobą LGBTQ+ w Polsce, jak i rozmowy o feminizmie, aktywizmie, ciałopozytywności, sekspozytywności, czy o lżejszych tematach jak drag, parady równości i burleski. W strefie będzie można poznać: Misię Joachim, osobę niebinarną, Drag Queen, aktywistkę i makijażystkę, Kacpra Potępskiego, transpłciowego aktywistę, influencera i tiktokera, Stewunię, która w internecie zajmuje się weganizowaniem, feminizmem i ciałopozytywnością oraz Karolinę Jackowską, aktywistkę i fotografkę queerowej polski.

Ważnym elementem strefy Audiohome jest także katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk wypracowywany we współpracy z partnerami: Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją Kultury bez Barier, After Party – Fundacją Edukacji Społecznej, Kampanią Przeciw Homofobii, a także queer.pl. Organizatorzy festiwalu podkreślają inkluzywny charakter wydarzenia i stanowczo odrzucają wszelkie zachowania wykluczające. Oficjalny regulamin Festiwalu jest również zaostrzony pod tym kątem – organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania z terenu wydarzenia osób, które przejawiać będą jakiekolwiek formy przemocy, czy dyskryminacji.

***

Nadal trwa sprzedaż festiwalowych karnetów dwudniowych oraz biletów jednodniowych na piątek i sobotę. W ciągu 3 dni 29-31 lipca 2022 r. odbędzie się ponad 100 koncertów. Wejściówki na Audioriver można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA

mk, źródło: Audioriver

Poprzednia aktualność
«