Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Audioriver to też rozmowy i dyskusje. Poznajcie program Sobótki

W dziennej strefie Audioriver, zgodnie z tradycją, będzie można kontynuować taniec przy dźwiękach elektroniki albo słuchać paneli dyskusyjnych z udziałem artystów, dziennikarzy oraz postaci ze świata kultury i edukacji. W festiwalowych rozmowach głos zabiorą m.in. Dorota Masłowska, Xawery Żuławski, Beskres by KAMP! oraz szef festiwalu Piotr Orlicz-Rabiega. Zapraszamy w sobotę od 13:00 do 19:00 na Stary Rynek.

Sobótka to dzienna część Audioriver, która uzupełnienia główny program festiwalu. Służy edukacji, jak i dobrej zabawie. W sobotę, 30 lipca na Starym Rynku odbywać się będą dyskusje z artystami z festiwalowego line-upu i specjalnie zaproszonymi gośćmi, a wszystko to w towarzystwie najlepszych elektronicznych brzmień. To także część programowa, która jest niebiletowana i otwarta dla wszystkich – festiwalowiczów, mieszkańców Płocka i wszystkich zainteresowanych.

O czym będą rozmawiać:

  • Odpowiedzialność społeczna w świecie kultury – obowiązek czy przekraczanie granic artystycznej twórczości?

Paneliści poszukają odpowiedzi na pytania: czy tak burzliwe czasy jak współczesne oddziałują na artystów i czy artyści chcą o tym mówić, pokazywać postawy, które chcą wspierać lub przeciw którym się buntują? Dlaczego twórcy coraz częściej zabierają głos na tematy społeczne? Jaka jest definicja autentyczności współczesnego artysty? W dyskusji wezmą udział: Dorota Masłowska, pisarka, autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”; Xawery Żuławski, reżyser filmów „Mowa ptaków” i „Wojna polsko-ruska”, a także takich seriali, jak „Odwilż” (HBO), czy „Krew z krwi” (TVN); Iwona Skwarek, piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ’ka, połowa duetu Rebeka, solowo występująca pod szyldem Iwona Skv, a także Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski z duetu Beskres, czyli przedstawiciele doskonale znanego w Polsce zespołu Kamp!. Prowadzenie: Jacek Sobczyński (NewOnce).

  • Dziennikarstwo muzyczne pod ścianą

O kryzysie tej specjalizacji dziennikarskiej, polityce tożsamościowej w krytyce muzycznej, zmianach w dziennikarstwie muzycznym związanych z nową technologią, social mediami i rewolucją na rynku mediów, porozmawiają: Michał Michalski – współzałożyciel i CEO newonce.media; Dominika Janik – dziennikarka związana z magazynem „Dwutugodnik”, współprowadząca audycji okołomuzycznej „Love-Hate” w Radiu Kapitał oraz Łukasz Kamiński, dziennikarz działu kultura, pracujący w „Gazecie Wyborczej” od ponad 20 lat. Prowadzenie: Aga Sielańczyk (Kmag).

  • Współczesne priorytety a festiwale muzyczne: tolerancja, prawa człowieka i zdrowie psychiczne – w jakiej kolejności?

Festiwal to z założenia bezpieczna przestrzeń nieskrępowanej ekspresji, w której każdy może być sobą. Audioriver, poza działalnością muzyczną, otwarcie zabiera głos w tematach społecznych, a ważnym elementem jego tegorocznej edycji jest katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk. Jak sprawić, by tolerancja nie była jedynie pustym sloganem? Czy festiwal to miejsce, gdzie możemy uczyć się akceptacji, rozmawiać o tożsamości, inkluzywności i o naszym, nie zawsze przecież najlepszym, samopoczuciu? O współczesnych priorytetach porozmawiają: Przemek Pstrongowski i Aleksandra Badurska z duetu Ikarvs, których posłuchacie na Chillout Stage; Anna Cyklińska, psycholożka i psychoterapeutka, prowadząca platformę o zdrowiu psychicznym @psychoedu_ na Instagramie, członkini Fundacji Można Zwariować i współprowadząca podcast o tej samej nazwie; Jarosław Jagura, adwokat współpracujący z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, zajmujący się sprawami z zakresu równego traktowania i zakazu dyskryminacji. Prowadzenie: Marta Ciastoch (Noizz.pl)

  • 20 lat rynku festiwalowego, 2. lata pandemii – branżowe podsumowania przyszłości festiwali muzycznych i koncertów.

Zastanowimy się jakie największe szkody wyrządziła pandemia w branży rozrywkowej. Czy – w obliczu pandemii i wojny w Ukrainie – powinno się od artystów oraz organizatorów wymagać zaangażowania społecznego, politycznego i ekologicznego? Czy wydarzenia online mają sens i są kolejnym etapem rozwoju sceny muzycznej? Kondycję branży po pandemicznej przerwie ocenią Piotr Orlicz–Rabiega, szef festiwalu Audioriver; Karolina Wanat reprezentująca OFF Festival i The Great September Showcase Festival; Jurek Przeździecki, czyli jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki elektronicznej, Bartosz Troński, członek zarządu Ebilet.pl. Panel poprowadzi współpracujący od lat z Gazetą Wyborczą, Łukasz Kamiński.

  • Racjonalna polityka narkotykowa – metody i konsekwencje społeczne

O tym, jak wygląda profilaktyka, edukacja i redukcja szkód z zakresu substancji psychoaktywnych, jak można zwiększyć bezpieczeństwo w tym zakresie i wprowadzić racjonalne kroki i rozwiązaniach z innych krajów porozmawiają: Jerzy Afanasjew, aktywista i edukator, który zajmował się problematyką substancji psychoaktywnych m.in. w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki; Adrianna Randak, adwokatka procesowa, uczestnicząca wcześniej w projekcie SIN wspierającym prawnie m.in. osoby osadzone, a aktualnie jedna ze specjalistek poradni psychoaktywnej oraz Weronika Lewicka psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i seksuolożka, która od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się równolegle edukacją narkotykową, seksualną, profilaktyką HIV i promowaniem zdrowia psychicznego w kulturze klubowej. Rozmowę poprowadzi Damian „Mestosław” Sobczyk, twórca internetowy, aktywista organizacji pozarządowych zajmujących się polityką narkotykową i redukcją szkód.

W programie Audioriver Sobótka nie zabraknie też wrażeń muzycznych. W blasku słońca na Starym Rynku wystąpią artyści z różnych stron Polski. W piątek, na dziennej scenie festiwalu wystąpią Vidno i Matt S, a w sobotę w tym miejscu będzie można usłyszeć takich artystów, jak Marika Srbinovska, Rafa’EL live, Enigmatic i kappa e ravve.

Pełen program festiwalu oraz Sobótki, wraz z harmonogramem godzinowym, zostanie ogłoszony wkrótce.

***
Nadal trwa sprzedaż festiwalowych karnetów dwudniowych oraz biletów jednodniowych na piątek i sobotę. Wejściówki na Audioriver można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»