Poprzednia wersja strony Plock.eu

Australijskie piekło – spotkanie z pisarzem Radosławem Lewandowskim

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza 3 marca 2021 r. o godzinie 11:00 na spotkanie autorskie on-line z pisarzem Radosławem Lewandowskim. Okazją jest wydanie najnowszej powieści „Australijskie piekło” oraz przypadający tego dnia Międzynarodowy Dzień Pisarza.

Autor ma na swoim koncie kilka tytułów, w tym popularną sagę Wikingowie. Tym razem podjął próbę odtworzenia pechowego

rejsu holenderskiego statku Batavia, w wyniku którego notujemy pierwszą stałą obecność Europejczyków u wybrzeży Australii. To przygodowo-awanturnicza powieść o grupie pasażerów płci obojga i żeglarzy, osadzona w siermiężnych siedemnastowiecznych realiach „

wypraw na koniec świata”. Uważny czytelnik znajdzie również na kartach tej książki wiele odniesień do współczesnej rzeczywistości.

Australijskie piekło to studium siedemnastowiecznej Europy w czasie wojny trzydziestoletniej i ekspansji w poszukiwaniu zamorskich bogactw. To także ukazanie warunków panujących podczas wypraw oraz podstępów, gwałtów i zmiany ludzkich charakterów – częściej mrocznej żądzy, niż bezprzykładnego bohaterstwa.

Oparta na faktach relacja z wydarzeń, które miały miejsce w trakcie rejsu Batavii, trafi do młodszych i do starszych czytelników. Powieść rozmachem nie ustępuje Panu i władcy: Na krańcu świata oraz Buntowi na Bounty. Więcej, czytelnik znajdzie tu również problemy występujące wśród zamkniętych społeczności, które tak mocno uwypuklił James Clavell w Królu szczurów, czy Wiliam Golding we Władcy Much.

Radosław Lewandowski, który dla literatury porzucił karierę w administracji publicznej, jest miłośnikiem literatury, filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką, kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów. Te pasje odzwierciedlają się w jego książkach. Na swoim koncie ma już kilka wydanych książek. Seria Wikingowie składa się z czterech części: Kraina Proroka, Topory i sejmitary, Wilcze dziedzictwo, Najeźdźcy z Północy. W serii Yggdrasil ukazały się dwa tomy: Exodus i Struny czasu.

Radosław Lewandowski dzieli się również z początkującymi literatami swoim doświadczeniem na polu self-publishingu. Jest autorem pozycji: Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz! oraz Kuchnia pisarza, dlatego podczas spotkania porozmawiamy również o blaskach i cieniach życia pisarza. Odpowiemy również na pytania, które będzie można zadawać na czacie podczas trwania spotkania.

Autor powieści:
„Yggdrasil Struny Czasu” – wydanej w 2013 roku Subtibus. W 2018 roku podpisana umowa na tłumaczenie i wydanie powieści w USA.
„Yggdrasil Exodus” – wydanej w 2014 roku przez wydawnictwo RW2010. W 2018 roku podpisana umowa na tłumaczenie i wydanie powieści w USA.
„Wikingowie Wilcze dziedzictwo” wydanej w 2016 roku Muza (Akurat)
„Wikingowie Najeźdźcy z Północy” wydanej w 2016 roku Muza (Akurat)
„Wikingowie Topory i sejmitary” wydanej w 2017 roku Muza (Akurat)
„Wikingowie Kraina Proroka” premiera 28 marca 2018 roku Muza (Akurat)
„Kuchnia pisarza” – premiera czerwiec 2018 r.
„Jak napisać i wydać powieść?”
„Wyprawa po śmierć”
„Australijskie piekło”

Autor opowiadań:
„Jak tygrys szablozęby pożarł moją przyszłość” – wydanego przez RW2010 w 2014 roku.
„Pieczęć na niebie” – wydanego przez RW2010 w 2014 roku.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu na profilu facebookowym Biblioteki Pedagogicznej w Płocku: www.facebook.com/BibliotekaPedagogiczna.Plock

K. Kozłowski, źródło: Biblioteka Pedagogiczna

Następna aktualność
»