Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Bezpieczna droga do szkoły

W dniach   1-9  września  Straż Miejska prowadzić będzie działania prewencyjno – profilaktyczne w pobliżu płockich szkół w ramach programu pn. Bezpieczna droga do szkoły.

– Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 uczniowie wracają do szkół.  Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego. Strażnicy miejscy już od kilku dni przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Podczas akcji mundurowi pomagać będą najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół – informuje st. insp. Jolanta Głowacka

Patrole pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać również  uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Bedą bacznie przyglądać się pojazdom zatrzymującym się przy szkołach, czy nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia a także monitorować sposób przewożenia najmłodszych.

Działania prewencyjno – profilaktyczne przy szkołach Straż Miejska  prowadzić   będzie  wspólnie z Komendą Miejską Policji w Płocku.

K. Kozłowski, źródło: Straż Miejska Płock

 

Następna aktualność
»