Poprzednia wersja strony Plock.eu

BRĄZOWY MEDAL PŁOCCZANINA W KICKBOXINGU K-1 RULES

W Skarżysku Kamienna odbył się II Otwarty Ogólnopolski Turniej Juniorów, Seniorów i Kadetów w Kickboxingu w formułach light-contact, kick-light i K-1 Rules. Płocczanin Rafał Dobies wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 81 kg.

W zawodach wystartowało 267 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Płock reprezentował Rafał Dobies, zawodnik klubu LKS „Puncher”, którego trenerem jest Piotr Maślanka. Rafał to pierwszoroczny  senior młodzieżowiec.

Standardowo przyszło mu rywalizować w najliczniejszej kategorii wagowej, tym razem wśród seniorów. Wystartował w najbardziej rozwiniętej pełnokontaktowej formule kickboxingu czyli w K-1 Rules. Był to dopiero trzeci turniej Rafała w tej formule, a drugi w kategorii wiekowej seniorów. Dotychczasowe bardzo wszechstronne doświadczenie zbierał najczęściej w formułach planszowych lekko kontaktowych; pointfighting, light-contact i kick-light oraz ringowych pełnokontaktowych: full-contact i low-kick. Teraz dokłada kolejną ringową pelnokontaktową formułę K-1 Rules.

Rafał swoje pierwsze dwie walki na tym turnieju eliminacyjną i ćwierćfinałową wygrał jednogłośnie 3-0, pokonując: Piotra Jadczaka z Uniq Fight Club Warszawa oraz Eryka Strzeleckiego z Academii Gorilla Żyrardów. Uległ dopiero w półfinale bardziej doświadczonemu Szymonowi Salachnie z klubu „ Beskid Dragon” Bielsko-Biała, zdobywając w dorosłej rywalizacji w formule K-1 Rules cenne III miejsce i brązowy medal.

Wyjazd na zawodu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock

 

Poprzednia aktualność
«