Poprzednia wersja strony Plock.eu

Interaktywna mapa życia i kultury żydowskiej w Płocku

W ramach projektu „Szkoła Dialogu” uczennice Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku przybliżają historię mieszkańców Płocka pochodzenia żydowskiego. Stworzyły interaktywną mapę życia i kultury żydowskiej w naszym mieście.

Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku bierze udział w tym ciekawym projekcie już drugi raz (pierwszy raz w 2018 roku). Wtedy dzięki Szkole Dialogu rówieśnicy uczniów ZSUiP poznali historię mieszkańców żydowskiego pochodzenia, którzy żyli w w Płocku przed II wojną światową. Dodatkową rzeczą, którą zrobili uczniowie to mural upamiętniający stary cmentarz żydowski. Mural ten wykonany jest na resztce muru starego cmentarza, który znajduje się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły.

W tym roku w projekcie „Szkoły Dialogu” jest zrobienie interaktywnej mapy Płocka, która będzie oprowadzała czytelników śladami płockich Żydów. Na tej mapie zaznaczono i opisano miejsca, które kiedyś związane były z życiem i kulturą żydowską w naszym mieście. W ramach tego projektu także  umiejętności kulinarne pozwoliły uczennicom Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku przygotować dania z żydowskiej kuchni.

Mapa pozwoli wielu ludziom lepiej poznać historię mieszkańców Płocka. Młodzi płocczanie włożyli w tę prace bardzo dużo wysiłku i starań, aby była ona ciekawa

Uczestniczki projektu : Klaudia Bańka, Alicja Dudkiewicz, Julka Bigos, Wiktoria Gajewska, Magdalena Kalińska, Malwina Kurkowska, Wiktoria Tomaszewska, Natalia Wolińska. Uczennice 2TŻ.
Opiekunki grupy : Elżbieta Bieniek i Elżbieta Beata Władyniak.

Link do mapy: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1WVgpY_TY0DraZ8f-2F1YZMxr7c6eAFoK&usp=sharing

K. Kozłowski

Następna aktualność
»