Rezerwacja wizyty

Chopina po raz trzeci

– Zdobyliśmy z budżetu państwa ponad 4,5 miliona złotych na przebudowę ostatniego odcinka ul. Chopina – poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Z kasy miasta dołożymy drugie tyle i wyremontujemy fragment pomiędzy sięgaczem ul. Chopina przy banku PKO a ul. Obrońców Płocka 1920 r. Z pracami chcemy ruszyć w maju i zakończyć je w czerwcu przyszłego roku. Wkrótce ogłosimy przetarg na ich wykonawcę.

Modernizacja ul. Chopina została podzielona na trzy etapy. Najpierw, w 2016 roku przebudowę przeszła część od ul. Bielskiej do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka. Dwa lata temu robotnicy zajęli się odcinkiem od ul. Otolińskiej do Lachmana. W obu przypadkach wymieniona została kanalizacja, nawierzchnia drogi i chodników, oświetlenie. Powstała też ścieżka rowerowa. Taki sam zakres prac przewidziano na ostatnim etapie.

Inwestycję zrealizuje Miejski Zarząd Dróg. Oszacował, że jej koszt sięgnie blisko 9,2 mln zł. Połowa tej kwoty pozyskał z dawnej tzw. schetynówki, obecnie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»