Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Cztery wrześniowe imprezy wioślarskie

W ostatni weekend września był wysyp imprez wioślarskich w  Polsce. Dzięki dobrej organizacji, odpowiednio przygotowanej logistyce oraz przy wsparciu m. in. Gminy Miasto Płock udało się   wioślarzom Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego być na wszystkich czterech.

W piątek 24 września na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików wyjechała grupa młodzików z trenerem Piotrem Sałkowskim. W sobotnio-niedzielnej rywalizacji młodziczki PTW zdobyły dwa medale: Kinga Nowakowska zdobyła srebro w rywalizacji skifistek, a w parze z Olą Maciaszek brąz w dwójkach. PTW zajęła również trzecie miejsce w rywalizacji klubowej na tych regatach.

Tradycyjnie  w ostatnią sobotę września seniorzy PTW wystartowali w Bydgoszczy w  prestiżowych regatach ósemek – „Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy”. Zawody miały już swoja jubileuszową, trzydziestą edycję oraz międzynarodową obsadę. W wyścigach otwartych na dystansie 2,5 km wystartowała ósemka PTW w składzie: Kamil Krusiewicz, Jakub Aleksandrowicz, Bartek Donarski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Jakub Pszczółkowski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska. Były to wyścigi na czas, osady startowały co dwie minuty i nie miały bezpośredniego kontaktu z przeciwnikami. Ostatecznie płocka osada, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego zajęła czwarte miejsce. Wygrała reprezentacja Litwy przed osadą gospodarzy – LOTTO Bydgostia i osadą  z Berlina. Choć płocczanie w rywalizacji krajowej byli  drudzy, to do dogrywki na dystansie sprinterskim zakwalifikowały się tylko dwie pierwsze z klasyfikacji ogólnej: Litwa i osada LOTTO.

Trzecią imprezą zorganizowaną był maraton wioślarski RUN & Row w Toruniu. To był iście morderczy wyścig, trwający około godziny i miał złożoną formułę. Zawodnicy startowali na Rynku Toruńskim biegli z łodzią i wiosłami na przystań AZS-u (około 2,5 km), następnie zwodowali łódź i płynęli około 6 km na Wiśle, z nawrotem. Następnie biegli z łodzią i wiosłami z przystani z powrotem na Rynek. Tutaj po minięciu mety przez łódź i wszystkich zawodników, każda osada przejechała sztafetę na ergometrze wioślarskim – 9 x 500 m (również sternicy) ze zmianą zawodników bez zatrzymania ergometru i gdy ostatni zawodnik (sternik) skończył wiosłować cały zespół musiał przebiec linię mety. Podobnie jak dzień wcześniej w Bydgoszczy, tutaj również bezkonkurencyjna okazał się osada z Litwy, druga na mecie była osada Mistrza Polski – Posnanii, trzeci byli gospodarze czyli AZS-UMK Toruń. Czwarte miejsce zajęła osada Bydgostii, a piąte osada PTW – pokonując jeszcze pięć innych osad. Skład płockiej osady był ten sam co w Bydgoszczy.

Na deser zostały niedzielne regaty amatorów na Brdyujściu w Bydgoszczy podczas których dwójka PTW mix w składzie: Beata Ogińska i Bogdan Guzior zdobyła brązowy medal.

K. Kozłowski, źródło: PTW

 

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»