Rezerwacja wizyty

Czyste, zielone miasta

To hasło ogólnopolskiej akcji ekologicznej. We wtorek 31 maja zapraszamy na piknik w Płocku.

Spotkamy się na terenie obok Parku Północnego i Centrum Sportów Ekstremalnych. Początek o godz. 11. Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

W programie jest m.in. wspólne sadzenie drzew i krzewów, które przekażą Lasy Państwowe. Wszyscy chętni będą mogli wziąć także udział w warsztatach ekologicznych polegających na ozdabianiu ceramicznych doniczek i sadzeniu roślin oraz personalizowaniu wielorazowych ekotoreb na zakupy. Będzie można także zagrać w grę planszową i przy okazji sprawdzić swoją wiedzę o segregacji odpadów i ekologii. Na stoisku miasta zaprezentujemy tworzone przez nas hotele dla owadów oraz donice na rośliny miododajne – wszystko wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Zaprezentowany będzie także kolejny w naszym mieście pojemnik na plastikowe nakrętki.

W wydarzeniu udział wezmą: Wodociągi Płockie, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz Uczniowie Zespołu Szkół nr 5. Wejścia „na żywo” z imprezy zaplanowała telewizja Polsat News.

mp