Rezerwacja wizyty

Dołącz do Inżynierów Przyszłości

Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza rozpoczęła nowy ogólnopolski program oświatowy „Inżynierowie przyszłości” dla szkół ponadpodstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań uczniów przedmiotami ścisłymi oraz pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki i chemii, jak również wsparcie rozwoju uzdolnionej młodzieży w realizacji pierwszych projektów naukowych, w tym promocji ich osiągnięć. Nabór uczestników rozpocznie się 10 października br.

„Inżynierowie przyszłości” to nowy ogólnopolski program dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pragną realizować ciekawe, ambitne i innowacyjne projekty edukacyjne z uwzględnieniem przynajmniej jednego z obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska. Uzdolniona młodzież będzie mogła wcielić się w rolę naukowca i przeprowadzić prace badawcze zgodnie z hasłem tegorocznej pilotażowej edycji programu „Nauka przez DOŚWIADCZENIE”.
Granty na START dla uczniów
W ramach Programu przeprowadzony zostanie konkurs, w którym nauczyciele z uczniami mogą zgłaszać swoje pomysły prac badawczych. Autorzy 100 najlepszych koncepcji otrzymają dofinansowanie w postaci grantu na zakup materiałów do projektów. Łączna pula nagród w konkursie to 100 000 zł. Młodzi badacze, którzy stworzą do końca kwietnia 2024 r. najciekawsze projekty, zostaną dodatkowo nagrodzeni stypendiami, zaś ich nauczyciele nagrodami finansowymi. Twórcy najlepszych prac (uczniowie i nauczyciele) zostaną zaproszeni do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. w Warszawie.
Dołącz do Inżynierów Przyszłości

Udział w Programie polega na założeniu przez nauczyciela konta i zgłoszeniu projektu, jaki zamierza pod jego opieką realizować uczeń. Rejestrować się i dokonywać zgłoszeń konkursowych można od 10 października do 15 listopada 2023 r. za pomocą formularza na stronie www.inzynierowieprzyszlosci.pl. Główne działania Programu są realizowane z wykorzystaniem serwisu internetowego www.inzynierowieprzyszlosci.pl. Warto śledzić także social media Programu, na których publikowane będą nie tylko ważne informacje, ale również artykuły, porady, ciekawostki oraz materiały z realizacji Programu.

Szczegółowe informacje o programie na stronie www.inzynierowie-przyszlosci.pl.

op. K. Kozłowski, źródło: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza