Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Dwa medale płocczan w kickboxingu

Płocczanie Piotr Maślanka i  Dariusz Krajewski zostali medalistami Otwartych Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody odbyły się w Żyrardowie.

W Żyrardowie w miniony weekend odbyły się tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Po raz pierwszy zostały one zorganizowane w tzw. formie otwartej międzynarodowej. Dlatego w tegorocznym współzawodnictwie mogliśmy oglądać m.in. zawodników z formacji mundurowych z Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz Izraela.

Standardowo rywalizowano w w trzech formułach pointfighting, kick-light i K-1 Rules. We współzawodnictwie na ringu i macie wystartowało 203 zawodników i zawodniczek  reprezentujących 68 jednostek służb mundurowych. Ideą turnieju było jak zawsze sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod: resorty MON, MSWiA, MS, MF oraz Wojewodów, Prezydentów czy Wójtów. Prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli  żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Ochrony Państwa, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Rybackiej, Straży Łowieckiej, Straży Leśnej i Straży Marszałkowskiej.

Wśród startujących w tym renomowanym turnieju nie zabrakło mundurowych trenujących na co dzień w klubie LKS „Puncher” Płock. Wystąpili oni w najtrudniejszej technicznie formule walki  pointfighting. Obaj wrócili z medalami Mistrzostw Polski. Dariusz Krajewski z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku reprezentujący  Policję zdobył brązowy medal. Były to dopiero piąte zawody w tej dyscyplinie rywalizującego w kat. wag. -79kg. Trenera i jednocześnie zawodnik, Piotr Maślanka reprezentujący Straż Pożarną z OSP Brwilno w kat. wag. -84kg wywalczył złoty medal. W ten sposób zanotował swój siódmy tytuł mistrzowski wśród służb mundurowych.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock

 

Następna aktualność
»