Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Działo się w Płocku w 2021 roku

Podczas świątecznego spotkania z dziennikarzami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przypomniał wybrane inwestycje mijającego roku.

Płock dla młodych…

To był rok „Mieszkań na start”. W 2021 wybudowaliśmy ich aż 120. Te przy Królewieckiej, Polnej i Kleeberga tętnią już życiem. Lada dzień wręczymy klucze do nowych mieszkań przy Sienkiewicza i Kaczmarskiego.

… i jeszcze młodszych.

W tym roku przybyło nam 57 miejsc w żłobkach. To dzięki budowie przy ul. Polnej nowej siedziby dla Miejskiego Żłobka nr 1.

Rewitalizacja starówki

Mieszkania na start ułatwiają życie młodych ludzi, a także zmieniają oblicze centrum miasta. Część lokali powstała w odrestaurowanych kamienicach. Starówka dzięki temu staje się coraz piękniejsza.

Inwestycje dla dzieci i… rodziców

Budujemy nową siedzibę Miejskiego Przedszkola nr 17 przy ul. Kossobudzkiego. Prace postępują zgodnie z planem. W przyszłym roku planujemy zakończenie inwestycji.

Miodowa Jar się rozrasta

Zbudowaliśmy kolejne mieszkania komunalne. Na osiedlu Miodowa Jar postawiliśmy dziewiąty blok z 15 mieszkaniami i rozpoczęliśmy już budowę dziesiątego. Łącznie do 2023 roku powstanie tu 177 mieszkań.

Czysta woda

Wodociągi Płockie zakończyły przebudowę i modernizację istniejącej od ponad 30 lat Stacji Uzdatniania Wody w Górach. Dzięki temu zapewniliśmy bezpieczeństwo dostaw wody dobrej jakości dla mieszkańców.

Dla miłośników wodnych atrakcji

Przy ul. Miodowej był stary budynek szkoły, będzie aquapark. W tym roku podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego wybuduje kompleks basenów. Stary obiekt został zburzony, trwa obecnie projektowanie zespołu pływalni.

Dla kibiców

Pierwsza trybuna nowego stadionu jest już gotowa. Kibice wypróbowali ją pod koniec listopada podczas meczu Wisły Płock z Cracovią. Za rok o tej porze będziemy świętować otwarcie całego stadionu.

Dla melomanów

Wykonaliśmy kolejne milowe kroki w kierunku budowy sali koncertowej. Wiosną przedstawiliśmy koncepcję, od kilku miesięcy mamy projekt budowlany, a od 16 grudnia – pozwolenie na budowę. Teraz projektanci mogą przystąpić do realizacji projektu wykonawczego. Na jego stworzenie mają około roku.

Dla kierowców, rowerzystów, pieszych

Przebudowaliśmy kolejne ulice, główne i osiedlowe. Modernizacja dróg łączy się z przebudową infrastruktury podziemnej – rozdziałem kanalizacji z ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Do użytku w tym roku oddaliśmy Chopina, Pocztową, Boryszewską, Ziołową, Bliską, Kątową. Na finiszu są prace na ul. Kolejowej. Trwa przebudowa Raczkowizny.

Dla aktywnych

Stworzyliśmy nowe miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu. Powstały boiska przy Stanisławówce oraz Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości, a także siłownia terenowa w Ciechomicach i place zabaw – w Borowiczkach oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. A wkrótce gotowy będzie skwer przy ul. Braci Jeziorowskich.

Szansa na aktywizację zawodową i społeczną

Otworzyliśmy Zakład Aktywności Zawodowej, dając osobom z niepełnosprawnościami możliwość normalnego funkcjonowania w społeczności i zarabiania na siebie.

Więcej możliwości do pomagania

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 przeniosła się w tym roku do nowej, dużo większej i dającej więcej możliwości siedziby w przebudowanym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kossobudzkiego.

Dla zdrowia

Za prawie 1,7 mln zł doposażyliśmy kolejne oddziały Szpitala św. Trójcy, przychodnie przy ul. Góry i Miodowej, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt.

Dla czystego powietrza

Kolejne elektryczne pojazdy zasiliły tabor płockich instytucji samorządowych. Do dyspozycji Straży Miejskiej przekazaliśmy w tym roku 2 skutery i 3 samochody.

Obywatelski Płock

Zrealizowaliśmy wiele pomysłów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Kupiliśmy m.in. samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej, autobus dla Szkoły Podstawowej nr 21 oraz wyposażyliśmy pracownię fizyczną w III Liceum Ogólnokształcącym.

Na grudniowej sesji Rady Miasta Płocka wprowadzimy dodatkowy punkt do regulaminu Budżetu Obywatelskiego Płocka. To nasza odpowiedź na głosy mieszkańców. Uszczegóławiamy, że  „(…) zgłaszany projekt może obejmować tylko jedno zadanie, a w przypadku jego realizacji w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych lub instytucjach miejskich nie może dotyczyć więcej niż jednej lokalizacji”.

Zapuściliśmy korzenie w Płocku

Chcemy, żeby Płock był jeszcze bardziej zielonym i przyjaznym miejscem. Zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego decydowania o zadrzewianiu miasta. Z tego zaproszenia skorzystało wiele osób i w ramach akcji „Zapuść korzenie w Płocku” posadziliśmy 80 drzew. Wyrosły też kolejne „Drzewa młodych płocczan”, a tam, gdzie to możliwe usunęliśmy fragmenty chodników, robiąc miejsce na rośliny. Zadbaliśmy także o tę już istniejącą, wprowadzając nowe standardy.