Poprzednia wersja strony Plock.eu

Ekopatrol zaopiekuje się zwierzętami

W szeregach płockiej Straży Miejskiej rozpoczyna służbę Ekopatrol, czyli zespół zajmujący się pomocą chorym, rannym i zagubionym zwierzętom. To kolejny pomysł mieszkańców, który został zrealizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Płocka.

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu będą poruszać się elektrycznym Renault Kangoo. Kluczyki do nowego samochodu przekazała komendantowi Straży Miejskiej Piotrowi Umińskiemu płocka radna i autorka projektu Marta Krasuska. – Mam nadzieję, że pojazd będzie dobrze służył strażnikom, mieszkańcom i zwierzętom, tym zagubionym i tym potrzebującym pomocy – życzyła pomysłodawczyni.

Auto zostało dostosowane do transportu zwierząt. W przedziale przewozowym jest zarówno klimatyzacja, jak i wentylacja nawiewno-wywiewna, którymi steruje kierowca. Podłogę i ściany wewnątrz wyłożono materiałem odpornym na częste mycie. W środku jest też półka na sprzęt: chwytaki, podbieraki, pętlę do chwytania psów oraz zestaw do odławiania węży. Oczywiście wszystkie te akcesoria są na wyposażeniu jednostki. Koszt zakupu samochodu i jego wyposażenia wyniósł prawie 205 tys. zł.

Do pracy w zespole zostało wyznaczonych sześciu strażników. Ich przeszkoleniem zajęli się działacze OTOZ Animalas oraz pracownicy płockiego ogrodu zoologicznego. Będą zajmowali się zarówno zwierzętami, jak i ochroną środowiska naturalnego. Będą kontrolować piece, nielegalne wysypiska śmieci itd.

O powstaniu Ekopatrolu zdecydowali mieszkańcy w ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Na kolejne pomysły czekamy do 14 marca. Do podziału jest ponad 5 mln zł podzielonych na dwie pule ogólnomiejską (2,1 mln zł) i osiedlową (wartość jednego projektu nie może przekraczać 545 tys. zł).

Projekt można składać poprzez:

  • system obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka – www.mojemiasto.plock.eu,
  • wrzucić do urny ustawionej przed Biurem Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka (wejście od ul. Zduńskiej),
  • przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Płocka, Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock w kopercie z dopiskiem „Budżet Obywatelski Płocka” – decyduje data stempla pocztowego.

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim na stronie mojemiasto.plock.eu

mk