Rezerwacja wizyty

II Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury 2023”

Jesteś twórcą ludowym z Mazowsza? Zgłoś się! Radio dla Ciebie zaprasza do udziału w eliminacjach do II Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury 2023”.

Radio Dla Ciebie szuka pasjonatów kultury ludowej – artystów, którzy przyczyniają się do wzbogacania dziedzictwa oraz budują tożsamość regionu. Kandydaci mogą zgłaszać się w kategoriach:
a) – kapela ludowa ( w tym dziecięca i młodzieżowa),
b) – zespoły ludowe ( w tym dziecięce i młodzieżowe),
c) – soliści (śpiewacy lub instrumentaliści),
d) – rękodzieło artystyczne.
Rozstrzygniecie konkursu już 17 kwietnia na antenie Radia Dla Ciebie, a finał festiwalu 17 i 18 czerwca w Kielcach oraz w Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni.
O co powalczą uczestnicy?
Nagroda Radia dla Ciebie „Jawor – u źródeł kultury” jest przyznawana twórcom mieszkającym w województwie mazowieckim, którzy kultywują ludowe tradycje tego regionu. W Konkursie RDC przewidziało dwie nagrody główne w każdej z kategorii, w wysokości 4 000 każda. Finaliści  konkursu będą reprezentować Mazowsze podczas II Ogólnopolskiego finału festiwalu w Tokarni koło Kielc, gdzie powalczą o Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przedstawicielami wszystkich regionów Polski. Finaliści otrzymają także możliwość odbycia 2-godzinnej sesji nagraniowej w Studiu Radia dla Ciebie.
Na zgłoszenia Radio dla Ciebie czeka do 10 kwietnia 2023 roku. Każdy z uczestników proszony jest o przesłanie wypełnionych formularzy*  oraz dwóch nagrań w formacie MP3, trzech zdjęć oraz kilkuzdaniowego opisu dotychczasowego dorobku artystycznego.

Zgłoszenia można wysyłać e-maliowo na adres: jawor23@rdc.pl oraz w formie listownej na adres: Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Warszawie „Radio dla Ciebie” S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-459 Warszawa z dopiskiem: „JAWOR RDC 2023”.

*Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: https://www.rdc.pl/aktualnosci/kultura/rusza-nabor-zgloszen-do-konkursu-radia-dla-ciebie-jawor-u-zrodel-kultury-2023_Jid6zc6l4sCUsO4iWcnJ

op. K. Kozłowski, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego