Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Imprezy w świątecznym klimacie

Trzy wydarzenia wprowadzą mieszkańców w klimat świąt. W najbliższą niedzielę zawita do Płocka Dzień Dobry TVN, który na Starym Rynku rozstawi świąteczne miasteczko. Kilka dni później w środę jego miejsce zajmie RMF FM, a w kolejną niedzielę odbędzie się tradycyjna miejska wigilia.

12 grudnia – Świąteczna Akcja Dzień Dobry TVN

Na Starym Rynku rozstawi się specjalnie zaaranżowane, pachnące świętami plenerowe miasteczko. Znajdziemy w nim strefę gastronomiczną, rekreacyjną i fotościankę. Mieszkańcy będą mogli podzielić się marzeniami i życzeniami pod choinkę i na nowy rok. Imprezę poprowadzi Filip Chajzer, gospodarz Dzień Dobry TVN oraz Sandra Hajduk. Na uczestników czeka wiele niespodzianek!

Zaplanowano cztery wejścia na żywo w Dzień Dobry TVN w godz. 8:00 – 11:30.

15 grudnia – akcja charytatywna „Choinki pod choinkę od RMF FM”

W tworzeniu świątecznej atmosfery pomoże też RMF FM, który wyruszył w Polskę w kolejną przedświąteczną trasę.

W środę, 15 grudnia trafi do Płocka gdzie na Starym Rynku w godz. 9:00 – 10:30 będzie rozdawał choinki. Na mieszkańców czeka moc innych atrakcji, m.in. świąteczne karaoke z kolędami, konkursy na mobilnej scenie, animacje dla dzieci. Z bożonarodzeniowego miasteczka RMF FM na żywo nadawać będą reporterzy stacji, a ich relacji słuchać będzie można na antenie rozgłośni. Rozmawiać będą z uczestnikami o atmosferze na miejscu, o oczekiwaniu na Święta czy bożonarodzeniowych spotkaniach.

Redaktorom RMF towarzyszyć będzie Bryska – młoda piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która szturmem wdarła się na polski rynek muzyczny i została okrzyknięta jedną z najciekawszych debiutantek roku 2021.

19 grudnia – Wigilia przed Ratuszem

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy spotkają się na wspólnej wigilii. Najpierw o godz. 16.30 zapraszamy do Domu Darmstadt, gdzie zostanie otwarta wystawa pocztówek ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego pt. „Pokłon Trzech Króli”. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 stycznia 2022 r.

A ok. 17:00 przeniesiemy się przed ratusz. Na scenie na Starym Rynku harcerze przekażą Światełko Betlejemskie, a życzenia świąteczne mieszkańcom złożą Biskup Płocki – Piotr Libera, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP – Marek Maria Karol Babi oraz Prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne opłatkiem podzielimy się w sposób symboliczny – mieszkańcy będą mogli odebrać opłatek i przełamać go samodzielnie.

Miasto przygotuje dla mieszkańców poczęstunek wigilijny: pierogi, barszcz i kapusta wigilijna, a Mariawici zaproszą na świąteczne ciasta.

Razem z młodzieżowym chórem Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Wisła” będzie można śpiewać kolędy.

Zapraszamy!

mk