Rezerwacja wizyty

Inteligentny system pomoże zaparkować

Płock po raz kolejny sięga po nowoczesne technologie, aby zwiększyć komfort życia mieszkańców. Tym razem rozwiązania z zakresu smart city zostaną wykorzystane do ułatwienia parkowania w mieście. Powstaje specjalny system złożony z 197 czujników oraz aplikacji, który pokaże, gdzie są wolne miejsca postojowe.

Obecnie trwają prace przy montażu czujników. Do końca miesiąca pojawią się one na części ulic objętych strefą płatnego parkowania: Zduńskiej, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Małachowskiego, Teatralnej, Piekarskiej, Placu Narutowicza, Synagogalnej, Staromiejskiej i Bielskiej. Dzięki nim uzyskamy informację o wolnych miejscach. Kierowca w drodze do centrum będzie mógł sprawdzić, gdzie swobodnie zaparkuje, co oszczędzi mu czas i zmniejszy zużycie paliwa. Dane te będą dostępne w aplikacji, nad którą trwają już prace. Ułatwi ona także wnoszenie opłat za parkowanie w strefie. Testy nowego systemu zaplanowane są na początek przyszłego roku.

Kierowców parkujących na ulicach objętych pracami montażowymi prosimy o wyrozumiałość i pozostawianie swoich aut na miejscach z już zainstalowanymi czujnikami.

Partnerami Urzędu Miasta Płocka przy projekcie „Smart Parking” są Smart Factor i Visa.

mk