Rezerwacja wizyty

Jest nowy zastępca prezydenta Płocka

– Swoją pracą Artur Zieliński pokazał, że jest przygotowany do podejmowania wyzwań – powiedział prezydent miasta Andrzej Nowakowski, przedstawiając w czwartek nowego wiceprezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji.

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent poinformował o odejściu z Urzędu Miasta wiceprezydenta Jacka Terebusa. – W związku z jego rezygnacją powołałem na to stanowisko Artura Zielińskiego – tłumaczył Andrzej Nowakowski. – Jest pracownikiem odpowiedzialnym i bardzo zaangażowanym w swoją pracę. Potrzebujemy takiej osoby, ponieważ nie zwalniamy tempa, a nasze inwestycje są zaawansowane – reklamował swojego współpracownika prezydent Płocka.

Andrzej Nowakowski przypomniał, że Artur Zieliński – jeszcze jako dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta – zaangażowany został w budowę stadionu Wisły, który „rośnie w oczach”. Trwają też przygotowania do budowy sali koncertowej i aquaparku.

Artur Zieliński i Andrzej Nowakowski

– Dziękuję za zaufanie. Już fakt powierzenia mi wydziału inwestycji było tego wyrazem. Teraz rośnie mi zakres obowiązków, ale będę nadzorował osoby, z którymi już współpracowałem – powiedział nowy wiceprezydent.

Artur Zieliński ma 46 lat, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, na której ukończył Inżynierię Środowiska. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne w Szkole Głównej Handlowej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.W latach 2003-2013 zawodowo związany był z PKN Orlen, gdzie zajmował się projektami z zakresu przetargów i zamówień publicznych. Następnie, do 2017 roku, był członkiem zarządu spółki SPR Wisła Płock.

W latach 2019-2020 pracował w Wodociągach Płockich, gdzie koordynował realizację projektów sieci kanalizacyjnych. A od maja 2020 roku był dyrektorem Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Płocka.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»