Rezerwacja wizyty

Koncert Marcin Wyrostek Coloriage

W piątkowy wieczór, 28 października płoccy symfonicy pod batutą Ariela Ludwiczaka wraz z zespołem Marcina Wyrostka zabiorą Państwa w muzyczną podróż na Półwysep Bałkański, podczas której każdy słuchacz będzie mógł poczuć tamtejszy klimat, zetknąć się z kulturą mieszkańców Półwyspu, jak i poznać burzliwą historię tego miejsca.

Osobiście zafascynowany jestem muzyką bałkańską od lat mojej młodości, kiedy to przesiadywałem po nocach w garażu, słuchając i ucząc się utworów opartych na kulturze mieszkańców tego regionu. Bałkany są niesamowicie inspirującym miejscem, mamy tutaj współwystępowanie katolicyzmu, prawosławia i islamu, w jednym czasie obszar ten zasiedlony był przez Słowian, w innym panowali Turkowie. Wszystkie te przemiany, wojny, migracje były zaczynem do powstania setek bardzo różnorodnych, pięknych pieśni ludowych. Koncert ten będzie muzyczną esencją wybranych motywów, brzmień, emocji, wrażeń, jakie daje muzyka bałkańska – Marcin Wyrostek.

W programie kompozycje utrzymane w klimacie muzyki bałkańskiej, jazzowej oraz inspirowane muzyką ludową.

Podczas wieczoru wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem COLORIAGE, w składzie: Stanisław Słowiński (skrzypce), Piotr Zaufal (bas) oraz Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Na scenie nie zabraknie także muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Maestro Ariela Ludwiczaka.

Słowo ”coloriage” oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu – brawurowy, pełny emocji, wielobarwny. W roku 2011 w tym składzie powstała płyta “Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empik’u 2012.

Marcin Wyrostek przebojem wszedł na salony, brawurowo wykonując znane przeboje w aranżacjach na akordeon. Zwycięzca „Mam Talent”, zdobywca 7 Platynowych Płyt. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m. in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych (m. in. w Opolu i Sopocie), koncertował w kraju i zagranicą, współpracując z wieloma uznanymi dyrygentami (J. M. Florêncio, A. Sztaba, J. Maksymiuk). Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych, m. in.: Gala Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie w 2012 r., Koncert Kolęd dla TVP 2.

Bilety w cenie 50 zł są dostępne w sprzedaży stacjonarnie w kasie biletowej POS oraz na www.orkiestraplock.pl.

K. Kozłowski, źródło: Płocka Orkiestra Symfoniczna