Poprzednia wersja strony Plock.eu

Kongres Zarządzania Administracją Samorządową w Płocku

To spotkanie osób odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie urzędów oraz organizację ich pracy.

Kongres odbywa się w Orlen Arenie. Organizatorem jest spółka Municipium, a partnerem  – miasto Płock.

Wydarzenie potrwa dwa dni. W tym czasie odbędzie się m.in. wiele wykładów, paneli i debat oraz cztery konferencje tematyczne: Seminarium sekretarzy, Kadry i płace, Zarządzanie infrastrukturą i mieniem komunalnym, Zamówienia publiczne i IT w administracji.

– Cieszę się, że w końcu możemy spotkać się w realnej, a nie w wirtualnej rzeczywistości – mówił podczas otwarcia kongresu Zdzisław Majewski, prezes Municipium SA. – To jedna z pierwszych, po przerwie, konferencji w takim formacie. Za nami trudne półtora roku. Podczas kongresu porozmawiamy o tym co się wydarzyło, jakie wnioski z tego wyciągnąć oraz o wyzwaniach, które stoją przed administracją samorządową.

Gości z różnych stron kraju powitał prezydent Andrzej Nowakowski. – Życzę owocnych, spotkań, ciekawych wykładów i wielu inspirujących dyskusji – mówił. – Mam także nadzieję, że w wolnym czasie odkryją państwo Płock, zakochają się w nim i będą tu wracać.

Prezydent wziął także udział w debacie „Nowy model zarządzania urzędem”. Jednym z jej tematów było działanie jednostek w czasie pandemii. – Wiele spraw, m.in. organizacja nauki zdalnej w szkołach czy utrzymanie transportu publicznego spadło wtedy na barki samorządów – stwierdził Andrzej Nowakowski. – W tym czasie urząd, choć część zadań realizował zdalnie, funkcjonował bez przerw. I jeśli ktoś zdał egzamin w czasie pandemii, to na pewno były to samorządy.

mp