Konkurs grantowy „Zielona ławeczka”

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w VIII edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”.
W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.
Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych w obiekty mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.
Projekt już od 2014 roku pomaga mieszkańcom otwartych osiedli w przemianie swoich podwórek w miejsca spotkań i odpoczynku, pełne życia i zieleni. W dotychczasowych edycjach konkursu powstało ponad 400 projektów, z czego aż 140 otrzymało dofinansowanie i zostało zrealizowanych w ramach konkursu. Taki wynik nie byłby możliwy bez wsparcia samorządów i zarządców nieruchomości, którzy pomogli w stworzeniu wymarzonych ogródków w wielu polskich miastach.
JAK OTRZYMAĆ GRANT?
- jeśli jesteś mieszkańcem otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców, porozmawiaj z sąsiadami, zbierz zespół i zarejestruj się na stronie zielonalaweczka.pl
- ostatnim dniem na rejestrację jest 17 maja 2022 r.,
- przeczytajcie uważnie regulamin dostępny na stronie projektu,
- odwiedźcie zakładkę plan działań i zapoznajcie się ze wszystkimi zadaniami,
- przystąpcie do działania!
Wśród wszystkich projektów wybierzemy maksymalnie 15 najlepszych. Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Macie szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 2520 zł. W skład grantu wchodzi:
- dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł; - ławka parkowa – wartość 520 zł.
Projekt realizowany jest poprzez stronę internetową zielonalaweczka.pl. Można znaleźć na niej szczegółowe informacje o projekcie, regulamin, terminarz, a także opis zadań niezbędnych do wzięcia udziału w projekcie.
« Płocki Raport Drogowy – wtorek 10 maja
Piknik Europejski już w najbliższy weekend! »