Poprzednia wersja strony Plock.eu

Książnica Płocka ponownie otwarta

Książnica Płocka zaprasza ponownie do wszystkich swoich placówek. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 26 listopada 2020 r. wznowiła działalność polegającą na udostępnianiu zbiorów czytelnikom. Pierwszego dnia po przerwie, w poniedziałek 30 listopada, gdy biblioteki były otwarte tylko przez 5 godzin, Książnicę odwiedziło łącznie 1355 czytelników. Dla bibliotekarzy to wielka radość, bo okazało się, że mieszkańcy bardzo potrzebują wypożyczać książki, a czytanie jest dla większości z nich wytchnieniem, wolnością, schronieniem przed tym, co przynosi rzeczywistość.

Oczywiście obowiązują i pracowników, i czytelników rygory sanitarne: dystans, dezynfekcja i maseczki. Bardzo prosimy czytelników o zrozumienie i stosowanie się do aktualnych reguł wypożyczeń. Przypominamy, że warunkiem działania bibliotek jest to, by w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m² powierzchni pomieszczenia, nie licząc bibliotekarzy. Może się więc zdarzyć, że czytelnicy będą musieli chwilę poczekać, zanim wejdą na salę wypożyczeń. Podpowiadamy, że można zamówić książki wcześniej, wtedy obsługa czytelnika będzie przebiegała szybciej. Godziny otwarcia poszczególnych placówek znajdą Państwo na stronie www.ksiaznicaplocka.pl

Jednocześnie informujemy, że Książnica nadal nie organizuje wydarzeń z udziałem publiczności, ale nie rezygnuje z realizowania ich w wersji on-line.

W sobotę 5 grudnia zapraszamy na finał XXX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”, a we wtorek 8 grudnia na spotkanie autorskie z Ewą Lipską.

Zachęcamy, by na bieżąco śledzić nasze działania na FacebookuInstagramie i stronie internetowej. Znajdziecie tam nie tylko aktualne informacje, polecane nowości, zdjęcia, ale też inspiracje nie tylko literackie, zabawy i konkursy. W okresie przedświątecznym polecamy m.in. nasz literacki kalendarz adwentowy.

K. Kozłowski, źródło: Książnica Płocka