Poprzednia wersja strony Plock.eu

Kultura na wynos 2.0

Kolejny raz drzwi POKiS zostały zamknięte dla odwiedzających. Nie można zaprosić Was na koncert, wystawę czy warsztaty, dlatego opracowano nową, jeszcze lepszą kulturę na wynos w wersji 2.0.

Serfujemy kulturę! To myśl przewodnia, a kultura dostępna będzie nawet nie na wyciągnięcie ręki, a na kliknięcie myszki. Zaplanowane jest wszystko, dzięki czemu będzie można obcować z kulturą i sztuką w najbezpieczniejszy sposób – bez wychodzenia z domu. Wakacje zaangażowane są także Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży, pracownia Kolor i Forma, a także Dom Darmstadt oraz… Kino za Rogiem.

Cyklicznie pojawiać się będą wydarzenia takie jak „Sztukowanie” z KiF, gdzie przedstawione zostaną video instruktaże do wykonania jesiennych zabawek i świątecznych ozdób. Kontynuowane będą także warsztaty z cyklu „Natura i Sztuka”, które do tej pory odbywały się stacjonarnie. Nowe odcinki będą pojawiać się w każdą środę o godzinie 14:00. Swoje twórcze umiejętności szlifować będzie można również podczas „Weekendu ze Sztuką”.

Dla miłośników kina i literatury POKiS przygotował dwa podcasty. Pierwszy z nich to opowieści z cyklu „Filmowy Płock”, drugi zaś to podcast literacki, czyli rozmowy z polskimi pisarkami i pisarzami o ich książkach, o tym co ich inspiruje, o życiu i o tym co się dzieje wokół. Planuje również kolejne LiterAkcje i spotkania za żywo, które będą prowadzone w formie transmisji na żywo w mediach społecznościowych.

W każdy poniedziałek, na dobry początek tygodnia serwowane będą łamigłówki i zagadki z cyklu „Pokisowy zawrót głowy”, a za prawidłowe rozwiązania przyznawane będą nagrody. To recepta na skuteczne pobudzenie szarych komórek, zwłaszcza, że zadania nie będą należały do najłatwiejszych.

Poza tym planowane są także pokazy slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika, które odbędą się na platformie clickmeeting, aby zapewnić uczestnikom bliski kontakt z prowadzącym i umożliwić im zadawanie pytań na żywo. Najbliższy już w czwartek o godzinie 18:00, a link do wejścia do wirtualnego pokoju znajduje się na stronie www.pokis.pl.

Nie zabraknie także koncertów, które właśnie są nagrywane. Pierwszy koncert zaplanowany jest na 4 grudnia na godz. 19. Wystąpią między innymi Vatahaczy Woldemort. A wszystko będziecie mogli oglądać w wygodnych fotelach, w swoim domu. Na www.pokis.pl można już znaleźć wystawę Zbigniewa Kołodziejskiego „Podróże Małe i Duże”, a także wystawę malarską Mai Kłosek z cyklu „Debiuty Młodych Artystów” w formie video. Kolejne wystawy są już przygotowywane, dlatego warto śledzić media społecznościowe POKiS.

Młodzi artyści mogą także startować z konkursie „W poszukiwaniu Ducha Świąt Bożego Narodzenia”. POKiS chce poznać Waszą wizję nastroju Świąt Bożego Narodzenia, a także dać możliwość poszerzania swojej wyobraźni plastycznej, kreatywności oraz rozwijania talentów artystycznych. Uczestnicy za zwycięskie prace otrzymają nagrody rzeczowe, a co więcej – wybrane prace ozdobią kartki bożonarodzeniowe, które POKiS roześle do partnerów, instytucji oraz zaprzyjaźnionych ośrodków kultury w całej Polsce.

POKiS stara się kulturą serwowaną na wynos zaspokoić wszystkich łasuchów. Jeśli jednak nie znalazłeś w menu niczego interesującego dla Twojego kulturalnego podniebienia, pozwól nam się udoskonalić. Napisz do nas, być może uda nam się zrealizować Twój pomysł.

Choć w nieco innej formie, kultura nadal będzie obecna w życiu płocczan. Wszystkie aktywności i najświeższe plany pojawiać się będą na www.pokis.pl (Zakładka „Kultura na wynos 2.0) oraz na profilu Facebook Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

K. Kozłowski, źródło: POKiS