Poprzednia wersja strony Plock.eu

Marcel Woźniak w Mediatece

Książnica Płocka po raz piąty jest partnerem X Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych organizowanego przez Stowarzyszenie De Facto. 24 września o godz. 17.00 zapraszamy na cykl „Książka na Festiwalu”.

Impreza niemal w całości odbywa się w tym roku w sieci, ale cykl poświęcony książce zostanie zrealizowany na żywo z udziałem publiczności oraz on-line (transmisja na Facebooku Książnicy). Wstęp jest wolny dla wszystkich, zapraszamy do Mediateki „eMki”, ul. Kościuszki 3b – 24 września, godz.17.00. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Mediatece, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja telefoniczna 24 262 00 87, 24 268 00 36.

W Roku Tyrmanda proponujemy spotkanie z Marcelem Woźniakiem, autorem książki „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć jest taka jak moje życie”. 14 października ukaże się kolejna książka jego autorstwa: „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, o niej m.in. będziemy rozmawiać podczas Festiwalu.

Leopold Tyrmand to przede wszystkim autor „Złego” i „Dziennika 1954”, ale my chcemy udowodnić, że nie można go tak szufladkować. Przypomnimy postać tego wybitnego pisarza, publicysty, bezlitosnego obserwatora relacji międzyludzkich, krytyka komunizmu i wszelkich wad ludzkich, arbitra elegancji, znawcy i popularyzatora jazzu w czasach, gdy muzyka ta uważana była za zło mogące zagrozić ładowi w państwie.Zaproszony na Festiwal Marcel Woźniak opowie o „odkrywaniu” Tyrmanda, podróży jego śladami, bezkompromisowości w opisywaniu innych ludzi, relacji między nimi, stosunku do władzy i konformizmu. Będzie dużo ciekawostek, nieznanych faktów, anegdot i zdjęć.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Książnicy Płockiej „Zatrzymaj się, zaczytaj się” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.