Rezerwacja wizyty

Marzec z Płocką Galerią Sztuki

Płocka Galeria Sztuki przygotowała kilka marcowych propozycji edukacyjnych. Wśród nich znalazły się warsztaty plastyczne z cyklu „Sztuka z natury”, „Wypisz, wymaluj” oraz wykład o The Pritzker Architecture Prize.

  • 20.03.2024 (środa) godz. 11:30 – wykład „Architektoniczna Nagroda Nobla. The Pritzker Architecture Prize”

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Rozmowy o… Alfabet designu” – projektu mającego na celu przybliżenie tematów związanych z wzornictwem, sztuką użytkową i architekturą. To spotkanie poświęcone będzie przyznawanej od 1979 r. amerykańskiej międzynarodowej nagrodzie The Pritzker Architecture Prize, honorującej żyjącego architekta, który poprzez swoje działania, wizjonerstwo oraz konsekwentne i znaczące zaangażowanie wzbogaca i ulepsza otoczenie człowieka oraz jego środowisko budowlane.

Wejście na wykład w cenie biletu wstępu.

  • 22.03.2024 (piątek) godz. 16:00 – 17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Ziarna i okruchy”

Drugie spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z natury”, mających na celu wykorzystanie natury jako obszaru działań twórczych. Każde spotkanie poprzedzone jest wprowadzeniem do techniki, jaka będzie stosowana na zajęciach, krótkim zarysem historycznym, przedstawieniem sylwetek oraz prac artystów z danej dziedziny. Inspiracją do działań artystycznych „Ziarna i okruchy” będzie twórczość kanadyjskiej artystki Karine Leger (ur. w 1977), która odważnie łączy geometrię z efektownymi wzorami w pejzażowe abstrakcje. Zajęcia będą okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu: materiały i narzędzia oraz skupiając uwagę na linii, formie i kolorze stworzą m.in. malarskie kompozycje w technice monotypii olejnej.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

  • 29.03.2024 (piątek) godz. 16:00-17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „LOGO”

Trzecie spotkanie z cyklu warsztatów WYPISZ, WYMALUJ!, podczas którego uczestnicy poznają przybory i techniki potrzebne do tworzenia typografii i grafiki oraz młodzież nauczą się projektowania logo. Każdy uczestnik, przy użyciu inicjałów swojego imienia i nazwiska, a także motywów wiodących na wystawie, stworzy, według własnego projektu, logo (w formie stempla) i w nieszablonowy sposób zrealizuje zadanie artystyczne, jednocześnie poznając twórczość płockich twórców prezentowanych w Płockiej Galerii Sztuki.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

op. K. Kozłowski, źródło: Płocka Galeria Sztuki