Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Me And That Man w styczniu w Płocku

Ekipa dowodzona przez Nergala ruszyła w trasę koncertową i już w styczniu zawita do Płocka. Zespół, w składzie z Johnem Porterem, wystąpi na deskach POKiSu 16 stycznia. Jako support zagra zespół Taraban. Bilety w cenie 70 zł dostępne w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

Zespół Me And That Man tworzy muzykę w klimacie folk, blues, country. Jego szef, Nergal, znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest zespół Me And That Man. Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Debiutancka płyta miała premierę w 2017 r. W klimacie nawiązywała do twórczości Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny’ego Casha, czy Davida Allana Coe.

Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się rok później. Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1” i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”) śpiewali zagraniczni znajomi Nergala, m.in. Corey Taylor ze Slipknot, Tobias Forge z Ghost, Devin Townsend, Matt Heafy.

Zespół Taraban, który wystąpi jako support o godz. 19:00, jest jednym z ciekawszych wykonawców, którzy oddają hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA królowało LSD, protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, a Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii. Taraban to krakowskie trio, które obecnie gra w składzie Daniel Suder (wokal, gitara basowa), Maciek Trojanowski (gitara) i Krzysiek Gońda (perkusja). Kapela powstała w 2013 r. i poza psychodelicznym pierwiastkiem, w jej muzyce można znaleźć ślady blues rocka i wczesnego progresu. Taraban ma na koncie dwie EP-ki, udaną debiutancką płytę „How The East Was Lost” z 2019 r. oraz występy na festiwalach.

Program koncertu:

  • 19:00 – Taraban
  • 20:10 – Me And That Man

Bilety dostępne w cenie 70 zł w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

W związku z koniecznością kontrolowania ilości uczestników, biorących udział w wydarzeniu, każdy uczestnik proszony jest o zabranie ze sobą certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19 i okazania go przy wejściu na spotkanie. Usprawni to przebieg wydarzenia. Przez cały czas trwania spotkania należy zakrywać usta i nos maseczką.

Źródło: POKiS, opr. mk

Poprzednia aktualność
«