Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Mistrzostwa Polski seniorów i mastersów w kickboxingu kick-light

W drugi weekend września w Mińsku Mazowieckim zorganizowane zostały tegoroczne Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick-light. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 41 klubów z całej Polski, w tym z dwóch klubów z Płocka – LKS „Puncher” Płock i UKS „Sanda” Płock.

Pod płockimi barwami LKS „Puncher” Płock w kategorii wagowej -79kg wystartował Rafał Dobies. Płocczanin pierwszą walkę z Miłoszem Cieloszczykiem z klubu „Wataha” Pruszcz Gdański wygrał jednogłośnie na punkty 3:0. Kolejną walkę z Przemysławem Sułkowskim z „X Fight” Piaseczno zwyciężył przed czasem przewagą techniczną (TKO 1) już podczas pierwszej rundy. Walkę finałową z utytułowanym Nikodemem Bigus z klubu „Rebelia” Kartuzy, niespodziewanie przegrał 0:3 i wywalczył srebrny medal oraz zdobył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów Kick-light.

Wartym podkreślenia jest to że jest to piąty medal rangi mistrzowskiej Rafała w tym roku (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), a utalentowany zawodnik jest od pięciu lat  stypendysta Prezydenta Miasta Płocka. Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock