Rezerwacja wizyty

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego

Rozpoczęła się przebudowa Stadionu Miejskiego im. Bernarda Szymańskiego w Płocku. Koszt inwestycji to blisko 7,4 mln zł.

Prace rozpoczęły się 2 marca i zgodnie z umową mają zakończyć się we wrześniu 2023 r. Zakres robót na lekkoatletycznej arenie jest duży. W ramach zadania przebudowana zostanie 8-torowa bieżna o długość 400 m i nawierzchni z poliuretanu, 8-torowa bieżnia prosta długości 132 m i nawierzchni z poliuretanu, stanowiąca przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej. Wybudowane zostaną dwie skocznie do skoku wzwyż, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, trzy rzutnie do pchnięcia kulą, dwie dwustronne skocznie do skoku o tyczce, rów z wodą, dwustronna dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwustronna skocznia do skoku w dal. Przebudowane będą również sieci techniczne i finalnie zostanie zagospodarowany na nowo teren inwestycji.

Ze względu na prowadzone prace budowlane  od 7 marca z użytkowania jest wyłączona bieżnia oraz boisko piłkarskie. Funkcjonować będą natomiast boisko do koszykówki, korty tenisowe oraz plac zabaw.

Na czas remontu nie będzie  możliwości wejścia na stadion od strony ulicy Mickiewicza oraz przejścia przez obiekt w kierunku ulicy Sportowej.

Koszt inwestycji to ponad 7,370 tys. zł (brutto). Samorząd Płocka zdobył dofinansowanie w wysokości do 2,5 mln zł ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

K. Kozłowski