Rezerwacja wizyty

Zaczyna się modernizacja stadionu miejskiego

– Zgodnie z planem realizujemy kolejne inwestycje. Modernizujemy również nasze obiekty sportowe – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

– Największą inwestycją w infrastrukturę sportową jest bez wątpienia przebudowa stadionu Wisły, ale metamorfozę przejdzie także miejski stadion lekkoatletyczny im. Bernarda Szymańskiego – zapowiada prezydent Płocka.

Od kilku lat obiekt robi się coraz bardziej atrakcyjny. Jakiś czas temu wzbogacił się o zadaszone korty tenisowe i wielofunkcyjne boisko. Zyskał też nowe oświetlenie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zarządca obiektu – zabiera się teraz za modernizację kolejnych elementów. Skala zaplanowanej inwestycji jest duża, bo szacunki mówią o 8 mln zł, w tym ponad milion zł kosztować będzie wyposażenie.

Spółka odniosła duży sukces – MOSiR-owi udało się zdobyć z Ministerstwa Sportu i Turystyki 2,5 mln zł dofinansowania.

Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu miasta.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie cały zestaw urządzeń do uprawiania lekkiej atletyki. Powstaną dwie bieżnie (okrężna o długości 400 metrów oraz prosta o długości 132 metrów). Będą miały nawierzchnię poliuretanową.

Modernizacja czeka także skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce.

Nowa będzie również rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do rzutu oszczepem oraz trzy rzutnie do pchnięcia kulą.

MOSiR zaplanował inwestycję na lata 2022-23. Plany zakładają, że prace zaczną się w tym roku od robót rozbiórkowych, instalacyjnych, wykonana też zostanie podbudowa pod różne nawierzchnie. W przyszłym przyjdzie czas na prace nawierzchniowe i montażowe. Dzięki przebudowie stadion utrzyma kategorię, która pozwoli rozgrywać na obiekcie wszystkie konkurencje lekkoatletyczne, a uzyskane wyniki będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom określonej klasy sportowej. – O remont obiektu w imieniu środowiska sportowego zabiegała radna Daria Domosławska. Dziękuję za aktywność i zaangażowanie – dodaje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Poprzednia aktualność
«