Rezerwacja wizyty

Modernizacja ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego

Zaczynamy kolejny etap modernizacji ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego. Drogowcy ruszają z pracami – właśnie – na pl. Dąbrowskiego. W środę zaczną modernizację południowej jezdni placu.

Przebudowa ul. Kościuszki zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku na odcinku leżącym między skrzyżowaniem z ul. Tumską, a pl. Obrońców Warszawy oraz między tym ostatnim placem, a skrzyżowaniem z ul. Misjonarską. Modernizacja obejmie również obydwa wspomniane place, a także fragment ul. Warszawskiej.

Jest ona kompleksowa. Pod drogą rozdzielamy teraz przede wszystkim kanalizację ogólnospławną na sanitarną i deszczową. A następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, instalujemy nowe, energooszczędne oświetlenie.

Na odcinku od skrzyżowania z pl. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Misjonarską droga będzie wykonana z kostki kamiennej i płyt granitowych przypominających te z Tumskiej.

Pl. Dąbrowskiego i ul. Warszawska będą odtworzone z materiałów jakie użyte zostały tu wcześniej. Drogowcy pracują obecnie na trzech odcinkach, które wyłączone są z ruchu – od Tumskiej i pl. Narutowicza po pl. Dąbrowskiego.

W środę 22 marca zaczną roboty na kolejnym fragmencie, właśnie już na samym pl. Dąbrowskiego, na jego południowej jezdni, na odcinku od ul. Zacisze do wieży ciśnień (obok siedziby Akademii Mazowieckiej). Prace te potrwają do końca czerwca. Przejazd zostanie całkowicie zamknięty, ale drogowcy zorganizują ruch w taki sposób, że pozostanie możliwy dojazd ulicą Zacisze do Szpitala św. Trójcy.

Po zakończeniu tych robót ekipy przeniosą się na północną jezdnię pl. Dąbrowskiego, na całą jej długość. W tym przypadku prace zaplanowane zostały na okres do końca sierpnia.

Warto dodać, że już za kilka dni – w poniedziałek 3 kwietnia – brukarze zaczną układać nawierzchnię z kostki na odcinku ul. Kościuszki pod Książnicą Płocką. Prace na 200-metrowej długości odcinku potrwają około 1,5 miesiąca, ale ich zakończenie pokaże, ile uroku zyska to miejsce. Dobra wiadomość jest też taka, że uruchomimy wtedy też przejazd tym odcinkiem drogi.

Planujemy, że cała modernizacja potrwa do końca wakacji. Jej koszt wyniesie 16 mln zł.

Następna aktualność
»