Rezerwacja wizyty

Możesz pomóc – zostań dawcą szpiku

Zarejestrujesz się już w najbliższych dniach na Akademii Mazowieckiej, dzięki akcji Helpers’ Generation. Trwa to 10 minut. Jest bezbolesne, nieinwazyjne i darmowe.

Od 16 do 20 kwietnia Fundacja DKMS oraz jej lokalny koordynator Ilona Kowalska organizują akcję rejestracji dawców szpiku. We wtorek i czwartek będą w budynku Akademii Mazowieckiej przy ul. Gałczyńskiego w godz. 9:30 – 15:30. Natomiast w piątek i sobotę znajdziemy ich przy pl. Dąbrowskiego 2. 19 kwietnia punkt rejestracji będzie działał w godz. 10 – 17, a 20 kwietnia od 12 do 18. Na każdą osobę, która się zarejestruje, będą czekać ręcznie robione bransoletki.

Jak przygotować się do rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku kostnego? Wystarczy po prostu przyjść do Akademii Mazowieckiej z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość i wiek, bo rejestrować mogą się osoby w wieku 18-55 lat). Tatuaże, piercing, kolorowe włosy czy inne ozdoby nie przeszkadzają. Różne schorzenia czy przyjmowane leki nie wykluczają, chociaż to dokładnie sprawdzamy na miejscu zgodnie z wytycznymi Fundacji DKMS. Na miejscu zostanie pobrany wymaz z wewnętrznej części policzka, na podstawie którego zostanie określony HLA (antygeny zgodności tkankowej). To on łączy Dawców i Pacjentów.

 

mk