Poprzednia wersja strony Plock.eu

Muzyczny seans filmowy z POS

W piątek, 23 kwietnia o godzinie 19 płoccy symfonicy zapraszają Państwa w muzyczną podróż w czasie i przestrzeni do największych hitów filmowych. Program koncertu z pewnością sprawi że młody słuchacz będzie miał szansę posmakowania przyprószonych upływem lat utworów, a starszy powróci do niepowtarzalnych wspomnień!

Płocka Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod dyrekcją Tomasza Chmiela, dyrygenta, pianisty i aranżera. W latach 1989 – 96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, kończąc oba kierunki z wyróżnieniem.

Wielokrotnie brał udział w seminariach Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie prowadzonych przez Helmutha Rillinga. W kwietniu 1994 roku zdobył I miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku – nagrodzony przez Instytut Kultury Austriackiej w Warszawie udziałem w kursie mistrzowskim w Salzburgu.

Tomasz Chmiel jest dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki (lata 1992/93 oraz 1993/94); w czerwcu 1995 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Rok później uczestniczył w The Annaghmakerrig Sinfonia Summer School w Południowej Irlandii.

Współpracuje z Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Lublinie i Operą Kameralną w Krakowie. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. W 2002 roku uzyskał I stopień kwalifikacji w zakresie dyrygentury. Prowadził liczne koncerty w kraju – m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej a także z Toruńską Orkiestrą Kameralną – oraz poza jego granicami, odbywając tournée zagraniczne, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej (Szwecja, Korea Południowa), Krakowską Młodą Filharmonią (Holandia, Francja, Belgia, Niemcy).

Podczas najbliższego koncertu w sali koncertowej zabrzmi muzyka z takich filmów, jak: „Trędowata”, „Rodzina Połanieckich”, „Smuga cienia”, „Noce i dnie”, „Dom”, „Love story”, „Póki się znów nie spotkamy” czy „Ojciec Chrzestny”.

Transmisja rozpocznie się 23 kwietnia o godzinie 19na platformie live.bilety24.pl. Dostęp do transmisji w cenie 10 zł do nabycia: w kasie biletowej POS, na stronie internetowej www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup bilet”, w serwisie Bilety24.pl oraz na stronie www.live.bilety24.pl

K. Kozłowski, źródło: Płocka Orkiestra Symfoniczna

Poprzednia aktualność
«