Poprzednia wersja strony Plock.eu

Na dobry start

Kolejne „Mieszkania na start” od dziś mają nowych lokatorów. Tym razem do użytku oddano kamienicę przy ul. Królewieckiej 18.

Trzypiętrowy okazały budynek powstał w miejscu starego, parterowego.

„Mieszkania na start” znajdują się na pierwszym i drugim piętrze kamienicy. W sumie jest ich dwanaście o metrażu od 37,4 do 68 metrów kwadratowych. Lokale maja po jednym, dwa, trzy lub cztery pokoje i są wyposażone pod klucz. Wystarczy wstawić meble i można rozpoczynać nowy etap w życiu.

Klucze do nowych mieszkań przekazał lokatorom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Jestem przekonany, że w nowym miejscu czeka państwa dobre, szczęśliwe życie – mówił. Prezydent podkreślił także, że inwestycja to kolejny etap rewitalizacji tej części miasta. W pobliżu, przy ulicach Sienkiewicza i Kaczmarskiego oddaliśmy już do tej pory kilkadziesiąt  „Mieszkań na start”, teraz powstają kolejne.

Oprócz „Mieszkań na start” w kamienicy przy Królewieckiej 18 znajdują się cztery mieszkania na sprzedaż o powierzchni od 52 do 75 metrów kwadratowych. Wszystkie są zlokalizowane na 3 piętrze budynku będącym poddaszem.

Parter budynku zajmują 3 lokale usługowe. Najmniejszy z nich ma powierzchnię 74,64 m kw., średni  – 78.05 m kw., największy – 147,62 m kw. Lokale są gotowe do przekazania najemcom. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych w połowie marca zostanie przeprowadzona licytacja na wynajem lokali usługowych.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiedzialna była Agencja Rewitalizacji Starówki. Całkowity koszt to 5.905.633,94 zł. Koszt wybudowania samych „Mieszkań na start” to 2.490.000 zł. Dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło 1.195.366,26 zł.

 

mp