Rezerwacja wizyty

Na Podolszycach powstanie profesjonalne boisko do piłki ręcznej plażowej

Dziś prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę o dofinansowanie budowy boiska do piłki ręcznej plażowej w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Boisko do piłki ręcznej plażowej to inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Powstanie na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych na Osiedlu Podolszyce Północ w kompleksie sportowo-rekreacyjnym obejmującym: Flow Park, boisko do piłki siatkowej oraz boisko do tenisa ziemnego.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje budowę boiska do piłki ręcznej plażowej o wymiarach 33mx18m wraz z niezbędnym wyposażeniem. W ramach zadania powstanie: boiska o wymiarach 33mx18m o nawierzchni piaszczystej z piasku niepylącego i nieprzylegającego do nóg zawodników, ogrodzenia z furtką umożliwiającą wejście na teren boiska oraz bramą wjazdową umożliwiająca dojazd pojazdów ciężarowych w celu wymiany, uzupełnienia lub dezynfekcji piasku na polu do gry, utwardzone ciągi komunikacyjne w postaci chodnika i ciągu pieszo-jezdnego, oświetlenie.

 

Boisko będzie składać się z pola gry, dwóch pól bramkowych, strefy zmian oraz strefy wejścia bramkarza. Ponadto wykonana zostanie strefa bezpieczeństwa wokół boiska. Wyposażenie boiska stanowić będą: bramki systemowe wraz z siatką, linie do wyznaczenia pola gry, trybuny oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Zakłada się także odwodnienie boiska i terenu do niego przyległego.

 

Szacunkowy koszt zadania: ok. 320 tys. zł. Uzyskane dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021 to 200 tys. zł.

K. Kozłowski

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»