Poprzednia wersja strony Plock.eu

Narodowe Święto Niepodległości skromniej w czasie pandemii

Obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się w Płocku symbolicznie. Ze względu na trwającą pandemię mieszkańcy Płocka musieli pozostać w domach, natomiast w skromnych uroczystościach wziął udział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, jego zastępca Roman Siemiątkowski oraz pracownicy wydziału Kultury i wspierania Inicjatyw społecznych.

Zastępca prezydenta ds. społecznych złożył w imieniu mieszkańców i władz miasta wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego  na Pl. Obrońców Warszawy.

 

Prezydent Andrzej Nowakowski złożył wieniec w imieniu mieszkańców Płocka oraz władz samorządowych na Płycie Nieznanego Żołnierza na Pl. Gabriela Narutowicza. Wziął udział wspólnie ze starostą powiatu ziemskiego płockiego  – Mariuszem Bieńkiem oraz marszałkiem województwa mazowieckiego – Adamem Struzikiem we Mszy Św. w intencji Ojczyzny.

 

Skromna uroczystość pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza Biskupa Mirosława Milewskiego odbyła się w płockiej Bazylice Katedralnej.

 

Prezydent Płocka z okazji Narodowego Święta Niepodległości spotkał się z mieszkańcami on-line przypominając jak ważna jest pamięć o historii,

https://fb.watch/1HF2E3pz5L/

Od 10 listopada w biało-czerwonej okolicznościowej iluminacji jest podświetlony płocki Ratusz.

Restauratorzy tradycyjnie przygotowali dzień kuchni Polskiej, a tradycyjne menu serwują na wynos.

Wieczorem Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na okolicznościowy koncert. Także to wydarzenie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

K. Kozłowski