Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Stanowisko Związku Miast Polskich dotyczące Krajowego Planu Odbudowy

Przedstawiamy stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich dotyczące nowej wersji Krajowego Planu Odbudowy, zaprezentowanej 28 kwietnia 2021 roku.

W stosunku do wersji przedłożonej do konsultacji 19 lutego br. nowa wersja zawiera liczne zmiany i uzupełnienia, jednak nie uwzględnia kluczowych z punktu widzenia polskich samorządów uwag i postulatów, zgłaszanych w trakcie konsultacji. Dlatego ZMP nie może pozytywnie zaopiniować nowej wersji projektu KPO i postuluje dalsze prace nad tym niezwykle ważnym dla Polek i Polaków dokumentem.

Do pobrania dokument: Stanowisko_ZMP_ws._KPO_-_29.04.2021

Jednocześnie już dziś o godz. 12.30 w związku z podjęciem przez Zarząd Związku Miast Polskich 29 kwietnia br. na nadzwyczajnym posiedzeniu stanowiska w sprawie nowej wersji KPO, zaprezentowanej 28 kwietnia 2021 r., zapraszamy na briefing prasowy online w tej sprawie z udziałem prezesa ZMP, Zygmunta Frankiewicza oraz Jacka Karnowskiego – prezydenta Sopotu, członka Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Krzysztofa Kosińskiego – prezydenta Ciechanowa, Krzysztofa Żuka – prezydenta Lublina, członka Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy.

Live streaming odbędzie się na profilu ZMP na Facebooku:

 

 

Następna aktualność
»