Rezerwacja wizyty

Noc Innowacji

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. już po raz drugi został partnerem Fundacji Digital Poland i aktywnie włączył się w organizację tegorocznego Festiwalu Cyfryzacji, którego kluczowym elementem jest Noc Innowacji, obchodzona 10 października.

Noc Innowacji to  ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest m.in. edukacja społeczeństwa
w zakresie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz promocja Polski jako centrum światowych innowacji. Ogólnopolski Festiwal Cyfryzacji to 10 dni atrakcji, 45 inspirujących wydarzeń, 122 partnerów oraz 240 godzin z cyfryzacją (więcej: https://festiwalcyfryzacji.pl/). Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się on-line.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. przygotował ciekawy webinar dla uczniów i nauczycieli, by mogli na własne oczy i uszy przekonać się, jak nowoczesne technologie zmieniają nasze codzienne życie. A także co może inspirować we współczesnym, cyfrowym świecie, oraz czy możliwe jest to do realizacji w szkole, czy domu.

Niebanalny, interaktywny wykład za pośrednictwem platformy Zoom pt. „Eksperymentowanie
i projektowanie innowacji w warunkach szkolnych”
poprowadzi prof. PW Janusz Kempa.
Na przykładzie projektów, które brały udział w latach 2016-20 w elitarnym konkursie BEAMLINE FOR SCHOOLS uczestnicy dowiedzą się jak działa akcelerator cząstek elementarnych w CERN w Genewie
i jakie technologie pozwala rozwijać. Zapraszamy również młodzież do dyskusji o przyszłości innowacji oraz o odwadze, jaką trzeba mieć, by kreować nową rzeczywistość. Dla najbardziej dociekliwych i aktywnych uczestników webinaru czekają atrakcyjne nagrody (vouchery do salonu muzyczno-księgarskiego).

Webinar odbędzie się 10.10.2020 r. (tj. sobota), w godzinach 16:00-17:30.

Poniżej przedstawiamy program spotkania:

  1. Interaktywny wykład pn. „Eksperymentowanie i projektowanie innowacji warunkach szkolnych”- dr hab. Janusz Kempa, profesor Politechniki Warszawskiej.
  2. Konkurs z nagrodami.

Rejestracja:  https://app.evenea.pl/event/841453-11/

Więcej informacji i zapisy: Dział Rozwoju i Marketingu, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., tel. 24 364 45 30

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

K. Kozłowski, źródło: Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny