Rezerwacja wizyty

Nowa szkoła rodzenia w Szpitalu Świętej Trójcy

Przy Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku powstaje nowa szkoła rodzenia. Inicjatywa ma na celu zapewnienie kompleksowej opieki i wsparcia dla przyszłych rodziców w przygotowaniu do narodzin ich dziecka. Ogłoszono konkurs na nazwę dla szkoły rodzenia.

Szkoła rodzenia będzie oferowała szeroki zakres zajęć i warsztatów prowadzonych przez nasze doświadczone położne. Program całkowicie przygotuje przyszłe mamy do macierzyństwa. Niewątpliwym atutem naszej szkoły będzie ostatni dzień cyklu spotkań, w którym przyszli rodzice będą mogli spotkać się i porozmawiać ze specjalistami nie tylko medycyny, ale również z innych dziedzin. Będą to między innymi spotkania z:

  • ginekologiem,
  • psychologiem,
  • dietetykiem,
  • ratownikiem medycznym
  • DOBRY DOTYK – spotkanie z certyfikowanym instruktorem  Masażu Schantala,
  • kadrową – na temat ubezpieczeń, urlopów macierzyńskich itp.

Szpital zacznie współpracę ze Schroniskiem dla Zwierząt w Płocku. W ramach szkoły rodzenia odbędą się spotkania z panią Martą Krasuską, która opowie mamom, jak ważny jest kontakt dziecka ze zwierzęciem, o tym że nie musimy pozbywać się zwierząt z domu, kiedy pojawi się dziecko, nie musimy sprzątać w  domu sterylnie po zwierzętach i o wielu innych aspektach w tym temacie.

Szkoła rodzenia będzie dostępna dla przyszłych mam z Płocka i okolic. Przy zapisie obowiązuje wpisowe w wysokości 100 zł, natomiast wszystkie zajęcia dostępne będą bezpłatnie.

Zapisy do szkoły rodzenia będą prowadzone po weekendzie majowym. Pierwsze zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca 2024 – dokładne informacje Szpital Św. Trójcy przekaże na portalach społecznościowych, stronie www szpitala oraz w kontakcie telefonicznym z osobami zapisanymi.

Jest również dostępny adres e-mail: szkola.rodzenia@plockizoz.pl – na który mogą Państwo wysyłać informacje.

 

KONKURS NA NAZWĘ DLA SZKOŁY RODZENIA

Na Facebooku Szpitala Świętej Trójcy ogłoszono konkurs na nazwę dla szkoły rodzenia. W komentarzu pod postem konkursowym  albo w wiadomości prywatnej na FB można podać jeden pomysł na nazwę. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy mają nadzieję, że szeroki wachlarz nagród zachęci wiele osób do wzięcia udziału w konkursie.  Zgłoszenia można wysyłać do 30.04.2024. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 31.05.2024 roku.

Regulamin konkursu znajduje się  https://tiny.pl/d9t62

Nagrody:

  1. karta podarunkowa o wartości 500 zł do wykorzystania na obiektach sportowych MOSiR w Płocku – pływalnia, siłownia i ścianka wspinaczkowa
  2. karnet miesięczny rodzic + dziecko na zajęcia w Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury Fizycznej Sportowy Płock, gdzie zajęcia prowadzone są dla dzieci już od 4 r.ż., a przede wszystkim dla osób dorosłych
  3. voucher podarunkowy od TORCIKOWO w wysokości 100 zł na zakup słodkości w sklepach stacjonarnych przy ul. Lachmana, a także nowo otwartym punkcie przy ul. Sikorskiego
  4. voucher podarunkowy do Kręgielni i Restauracji DĘBOWA w Galerii Wisła w Płocku na godzinną grę w kręgle na 1 torze.

K. Kozłowski, źródło: Szpital Świętej Trójcy w Płocku