Rezerwacja wizyty

Nowa ulica Pocztowa

– Zakończyliśmy kompleksową przebudowę ulicy Pocztowej. Z jednej strony to ulica osiedlowa, z drugiej – to ważna droga wjazdowa i wyjazdowa z miasta – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ulica Pocztowa leży w Borowiczkach. Łączy skrzyżowanie ulicy Korczaka oraz Harcerskiej z granicą Płocka i gminy Słupno. Była wąską drogą z wyeksploatowaną nawierzchnią. Na pewnym odcinku miała zaledwie dwa metry szerokości. Autobus nie miał szans na jej pokonanie. Brakowało też chodnika i piesi – np. matki z dziecięcymi wózkami – poruszali się po jezdni.

We wrześniu ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ul. Pocztowej. Postępowanie wygrał Zakład Budowlano-Montażowy Budomont z podpłockiego Maszewa.

Prace wykonawca zaczął jesienią i właśnie teraz skończył. Drogowcy zaczęli już odbiory. Starą drogę zastąpiła nowa ulica o szerokości 6 metrów i długości ponad 870 metrów. Wraz z nią powstała kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego, powstały szerokie chodniki, dwukierunkowa droga rowerowa oraz energooszczędne oświetlenie z lampami typu LED.

Przy tej szerokości jezdni ul. Pocztową będą mogły teraz poruszać się autobusy Komunikacji Miejskiej oraz pojazdy ponad 16-tonowe.

Ulica Pocztowa po przebudowie

Wykonawca usunął przy okazji wszystkie kolizje podziemnej infrastruktury i sieci teletechnicznej, wykonał podjazdy do posesji oraz zagospodarował zieleń w pasie drogowym.

Koszt tej kompleksowej przebudowy nie był mały i sięgnął 5,57 mln zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył jednak dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,8 mln zł.