Rezerwacja wizyty

Nowe przedszkole we wrześniu otworzy podwoje

Miejskie Przedszkole nr 17 przy ul. Kossobudzkiego z początkiem roku szkolnego 2022/23 podejmie przedszkolaków w nowej siedzibie. Koniec prac i przeprowadzka do nowego budynku nastąpi w sierpniu. Finał inwestycji związanej z budową nowego MP nr 17 i rozbiórką starego obiektu zaplanowano na listopad 2022.

Budowa nowej siedziby przedszkola nr 17 przy ul. Kossobudzkiego jest w ostatniej fazie. Wykonawca do połowy sierpnia planuje zakończyć prace w nowym budynku przedszkola.  Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz zastępca ds. inwestycji i rozwoju Artur Zieliński odwiedzili teren realizowanej inwestycji. Obecnie w znacznym stopniu zaawansowania są już roboty związane z wykończeniem wnętrz. Trwa jeszcze montaż armatury sanitarnej i osprzętu elektrycznego, a także ostatnich elementów stolarki drzwiowej w poszczególnych pomieszczeniach.

Na początek drugiego tygodnia sierpnia zaplanowano montaż bloku żywieniowego i wyposażenia kuchni w sprzęt chłodniczy oraz zakończenie prac w sali widowiskowej.  Sporo nowych elementów wyposażenia, meble, wykładziny czeka już w pomieszczeniach na ustawienie. W gotowych salach trwa sprzątanie, mycie okien i podłóg. Trwają również procedury związane z odbiorem budynku przez Państwową Straż Pożarną i Sanepid oraz nadzór budowlany.

Po długim sierpniowym weekendzie zaplanowano przenosiny przedszkola z dotychczasowego budynku do nowego. W ramach przeprowadzki do nowej siedziby trzeba będzie przenieść sprzęt edukacyjny, zabawki i część wyposażenia. 1 września przedszkolaki Miejskiego Przedszkola nr 17 powitają nadchodzący rok szkolny w nowym miejscu.

Nowy budynek przedszkola jest parterowy, niepodpiwniczony, wyposażony w komplet świetlików, dzięki którym sale dla dzieci są dobrze oświetlone. Obok nowej placówki powstał parking dla rodziców na 10 miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych oraz dojazd gospodarczy do kuchni i miejsca parkingowe dla pracowników przedszkola. Tu również prace są w końcowej fazie, trwa ustawianie krawężników na ciągach komunikacyjnych i przygotowanie trawników i nasadzeń zieleni.

Po zakończeniu tej części prac Wykonawca inwestycji przystąpi do drugiego etapu  – rozbiórki starego budynku i zagospodarowania przestrzeni po wyburzonym budynku na place zabaw, parking i zieleń. Finalnie będą cztery place zabaw, każdy dostosowany do potrzeb dzieci w różnych grupach wiekowych. Trzy z nich będą miały sztuczną nawierzchnię poliuretanową, a jeden nawierzchnię trawiastą. Na nowo zostaną wytyczone alejki oraz zaaranżowana zostanie zieleń.

Koniec wszystkich prac związanych z budową nowego MP nr 17 i rozbiórką starego obiektu zaplanowano na listopad 2022. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 9,3 mln zł. Inwestycja jest objęta pięcioletnią gwarancją. Wykonawcą zadania jest firma Balcerzak Budownictwo Sp. z o.o. z Gostynina.

 

K. Kozłowski