Rezerwacja wizyty

Nowy blok z Mieszkaniami na start

– Powstający obok nas blok jest największą inwestycją mieszkaniową w czasie mojej trzeciej kadencji pracy w samorządzie – powitał dziennikarzy na konferencji prasowej przy ul. Kleeberga prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Realizowany przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego blok przy ul. Kleeberga 1A jest drugim etapem budowy małego osiedla. Inwestycja obejmuje budowę w tym miejscu dwóch bloków mieszkalnych, wielorodzinnych z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi, kompletem instalacji, a także z oświetleniem terenu. Przedsięwzięcie zakłada również wykonanie parkingów, chodników, drogi dojazdowej, a także modernizację fragmentu ul. Kleeberga.

Budowany blok ma cztery kondygnacje mieszkaniowe. W piwnicach zaś znajduje się też 29 komórek lokatorskich, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz węzeł centralnego ogrzewania. Do wszystkich kondygnacji zapewniliśmy dostęp dla osób niepełnosprawnych przy pomocy 3 wind.

W bloku przy ul. Kleeberga 1A znajduje się 65 mieszkań o powierzchni od 34,3 mkw do 62 mkw. Jedno jest wyjątkowe, bo ma powierzchnię aż 236,07 mkw. Jest to lokal dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który ma koncepcję przeznaczenia go na instytucję związaną z realizacją pieczy zastępczej.

W podziemnym garażu powstaje 35 stanowisk postojowych, na zewnątrz powstanie również 20 ogólnodostępnych miejsc postojowych. Na koniec wykonawca urządzi plac zabaw.

Budynek jest realizowany w technologii tradycyjnej. Ale jest pewna ciekawostka: ściany zewnętrze ocieplone są na całej powierzchni (metodą ETICS) warstwą izolacyjną ze styropianu grubości aż 20 cm, co zapewni współczynnik przenikalności cieplnej budynku oraz standard energetyczny na niespotykanym w Płocku poziomie.

– Budowa przebiega zgodnie z planem i w maju powinniśmy mieć inwestycję zrealizowaną – podkreślał Andrzej Nowakowski. – Za blok zapłacimy 16,2 mln zł, ale co ważne: planujemy zdobyć dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 5,3 mln zł – dodał prezydent Płocka.

Zwrócił też uwagę, jak wygodne będzie to miejsce do życia. Obok bloku funkcjonuje żłobek i przedszkole, nieco dalej jest szkoła podstawowa, a obok niej – Park Północny.

opr. hw

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»