Rezerwacja wizyty

Nowy kompleks sportowy przy ul. Padlewskiego

Zawsze to podkreślam – najważniejsze są inwestycje w przyszłość dzieci i młodzieży. Jednym z takich przedsięwzięć jest kompleks sportowy Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości. Przy ul. Padlewskiego wybudowaliśmy dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnię lekkoatletyczną, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, a także fragment szkolnego ogrodzenia oraz drogę dojazdową do nowego kompleksu sportowego – podsumował inwestycję prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Okazją do zaprezentowania kompleksu sportowego na osiedlu Kolegialna był Finał Mistrzostw Lekkoatletycznych szkoły, który odbył się w piątek 8 kwietnia. Uczniowie rywalizowali w turnieju piłki nożnej a także w konkurencjach lekkoatletycznych – pchnięciu kulą i biegach sprinterskich.

Przy ul. Padlewskiego powstał zespół obiektów, którego „sercem” są dwa boiska wielofunkcyjne. Są różnej wielkości. Większe można wykorzystywać – w zależności od potrzeb – do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną lub siatkówkę albo też tenisa. Poszczególne elementy obiektu, pozwalają na montaż odpowiedniego wyposażenia, są też łatwe do demontażu. Drugie boisko – mniejsze – służy do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Kosze do uprawiania tej ostatniej dyscypliny zamontowane są na stałe, słupki do powieszenia siatki do piłki siatkowej są demontowane. Obydwa boiska opina wspólna sześciometrowej wysokości siatka – piłkochwyt. Całość otacza czterotorowa bieżna lekkoatletyczna z tartanu, która w jednym miejscu „zamyka się” skocznią do skoku w dal.

Na terenie kompleksu znalazło się również miejsce na rzutnię do pchnięcia kulą. Obok płyty większego boiska jest kryta ławka, na której mieści się 12 kubełkowych krzesełek np. dla uczniów, nauczycieli. Powstały również dwa stojaki na łącznie 20 rowerów.

Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała fragmenty szkolnego ogrodzenia oraz drogę dojazdową do nowego kompleksu sportowego.

Koszt inwestycji to 2,23 mln zł. Z budżetu miasta zapłaciliśmy prawie 900 tys. zł, a 1,35 mln zł pochodzi z dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

K. Kozłowski